پیوند یک قلب مصنوعی از طریق اینترنت!

۱۳۹۰/۰۸/۳۰ - ۱۲:۳۸ - کد خبر: 36982
سلامت نیوز: امروز اینترنت زندگی انسان‌ها را تغییر داده است. بخاطر شبکه، افراد دور از هم می‌توانند به طور مجازی به هم نزدیک شوند اما این تنها قابلیت اینترنت نیست بلکه شبکه وارد دنیای پزشکی نیز شده است. در این راستا، پزشکان موسسه کلینیکی «هیومنیتاس» در شهر «میلان» نسل جدیدی از قلب مصنوعی را به یک بیمار 65 ساله مرد پیوند زدند. این قلب مصنوعی قادر است اطلاعات را مستقیما و از راه اینترنت به پزشکان انتقال دهد.

درحال حاضر تنها 18 نمونه از این قلب مصنوعی با قابلیت کنترل از راه اینترنت در تمام دنیا وجود دارد و فاز آزمایشی پیوند آن در مراکزی در «برلین»، «بروکسل» و «میلان» انجام شده است.

این قلب مصنوعی در واقع یک دستگاه کوچک 5 سانتیمتری با وزن حدود 100گرم است که «دستگاه همراه بطنی» نام دارد و از یک پمپ برخوردار است که در ابتدای بطن چپ قرار می‌گیرد و به قلب بیمار کمک می‌کند که خون را به روشی طبیعی پمپاژ کند.

به نوشته زئوس‌نیوز؛ نوآوری این دستگاه نسبت به سایر قلب‌های مصنوعی در این است که این قلب دارای یک کنسول خارجی است که به رایانه متصل می‌شود و می‌تواند از راه اینترنت اطلاعاتی را درباره عملکرد خود به پزشکان انتقال دهد و به این ترتیب امکان کنترل از راه دور وضعیت بیمار را فراهم می‌کند.

پزشکان در این خصوص توضیح داده‌اند: این ویژگی به متخصصان اجازه می‌دهد که در زمان واقعی، حالت سلامت بیمار را با دریافت پارامترهای پمپاژ و با کنترل جریان خون، قدرت عملکرد و سرعت توربین بررسی کنند.

منبع: روزنامه تابناک
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18129s, 18q