پوکی استخوان از اختلالات بسیار شایع در سالمندان است

۱۳۹۰/۰۹/۰۵ - ۱۱:۳۵ - کد خبر: 37196
سلامت نیوز: رئیس انجمن جراحان زانو آرتروسکپی و آسیبهای ورزشی ایران گفت: مشکل پوکی استخوان یا استئوپروز یکی از مشکلات و اختلالات بسیار شایع به خصوص در افراد سالمند است که علاوه بر آسیب‌دیدگی ها و ساییدگی‌ مفاصل و استخوانها همیشه مورد توجه بوده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر محمد رازی با بیان اینکه مسئله پوکی استخوان در کشور باید جدی گرفته شود،‌گفت: باید به مسئله پوکی استخوان در کشور به صورت یک پروژه و مسئله ملی نگاه شود و در این زمینه باید اقدامات بیشتری صورت گیرد.

وی تصریح کرد: پوکی استخوان در کشور یک مسئله نیمه تجاری است و البته این مسئله باید ملی شود.

رازی با اشاره به اینکه از جهات مختلف باید یک فرم و استانداردی در نتیجه ملی شدن مسئله پوکی استخوان تدوین شود،‌ تاکید کرد: برای پیشگیری از پوکی استخوان باید اقدامات زیادی صورت گیرد که بخصوص در زمینه رژیم غذایی و آب آشامیدنی باید توجه بیشتری مبذول شود.

رئیس دومین کنگره دو سالانه بین المللی جراحان زانو آرتروسکوپی و آسیبهای ورزشی ایران در ادامه عنوان داشت: متاسفانه مسئله پوکی استخوان در کشور و توجه به آن، تنها تبدیل به انجام تستها و آزمایش مختلف در مورد تشخیص و درمان بیماری شده است.

این فلوشیب جراحی زانو، ‌آرتروسکوپی و آسیبهای ورزشی گفت: در زمنیه درمان پوکی استخوان داروهای بسیار گران و پرهزینه‌ای از طریق مختلف وارد کشور می‌شوند که این داروها که اثر بخشی آنها مشخص نیست، آنقدر زیاد است که ما پزشکان هم اسم اغلب این داروها را نمیدانیم.

وی خاطر نشان کرد: ‌اگر مسئله پوکی استخوان از حالت نیمه تجاری خارج و به صورت یک طرح ملی درآید، از نظر اقتصادی نیز برای کشورمان بسیار به صرفه خواهد بود.

دومین دو سالانه بین المللی جراحان زانو و آسیبهای ورزشی ایران 2 الی 5 اسفند در جزیره کیش برگزار می شود. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.iskast.ir  تماس حاصل فرمایند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.28715s, 18q