رژیم‌های سخت موجب سوءتغذیه دختران نوجوان می‌شود

۱۳۹۰/۰۹/۰۶ - ۱۱:۰۵ - کد خبر: 37268
سلامت نیوز: رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور گفت: دختران نوجوانی که رژیم‌های سخت می‌گیرند، در معرض کمبود مواد مغذی قرار گرفته و به سوءتغذیه مبتلا می‌شوند.

مجید حاجی‌فرجی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت:‌ موضوع چاقی و اضافه وزن یکی از مسائل مهمی است که جوانان و نوجوانان را درگیر خود می‌کند.

وی گفت: دختران نوجوانی که رژیم‌های سخت می‌گیرند در معرض کمبود مواد مغذی قرار می‌گیرند و به سوءتغذیه مبتلا می‌شوند.
 
رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور گفت: برخی نوجوانان دختر دچار وسواس در خوردن می‌شوند؛ نوجوان خود می‌داند که نسبت به خوردن وسواس به خرج می‌دهد.
 
وی گفت: وقتی اطرافیان که به او القا می‌کنند که در خوردن وسواس به خرج می‌دهی، او را دچار اضطراب در خوردن می‌کنند، به همین دلیل شروع به خوردن مواد غذایی می‌کند و بیش از حد نیاز مواد پرکالری و قندهای ساده مصرف می‌کند.
 
حاجی‌فرجی اضافه کرد: به دلیل اینکه نوجوان بیش از حد مواد غذایی مصرف کرده است، دچار عذاب وجدان می‌شود و می‌خواهد این اضافه دریافت را از بین ببرد و به همین دلیل به استفراغ عمدی یا استفاده از قرص‌های لاغری روی آورده و خودسرانه این کارها را انجام می‌دهد و اعضای خانواده نیز او را در انجام این کار تشویق می‌کنند.
 
وی ادامه داد: استفراغ عمدی می‌تواند موجب کمبود ریز مغزی‌ها در نوجوان شود و می‌تواند برای فرد مشکل ایجاد کند؛ به همین دلیل خانواده‌ها باید نسبت به تغذیه نوجوانان توجه بیشتری داشته باشند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.25017s, 18q