درآمد هنگفت قاچاقچیان مواد مخدر

۱۳۹۰/۰۹/۰۸ - ۱۴:۴۵ - کد خبر: 37438
سلامت نیوز :وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در دیدار با رئیس جمهوری افغانستان گفت: براساس گزارش‌ها قاچاقچیان روزانه 200 میلیارد تومان درآمد دارند.

به گزارش مهر، مصطفی محمدنجار در دیدار با رئیس جمهور افغانستان ضمن بررسی راه‌های مقابله با تولید و قاچاق مواد مخدر گفت: براساس گزارشها قاچاقچیان سالانه 60 میلیارد دلار از قاچاق مواد مخدر سود می‌برند (روزانه 200 میلیارد تومان) و بدنامی آن برای افغانستان است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدرکه برای شرکت در پنجمین اجلاس وزیران کشور ایران، افغانستان و پاکستان به کابل سفر کرده است، در این اجلاس اعلام کرد حضور غربیها در افغانستان باعث افزایش ناامنی و افزایش تولید مواد مخدر در این کشور شده است.

محمدنجار گفت: کشت و تولید مواد مخدر در افغانستان از 10 سال پیش که آمریکائیها وارد افغانستان شدند تاکنون حدود چهل برابر شده است.

وی ابراز امیدواری کرد در این نشست سالانه رایزنی‌های خوبی صورت گیرد و نتایج خوبی گرفته شود تا بتوانیم با بلای خانمان‌سوز مواد مخدر که منطقه و جهان را تهدید می‌کند با جدیت مبارزه کنیم.

همچنین حامد کرزای رئیس جمهور افغانستان در این دیدار اقدامات ایران را در مبارزه با مواد مخدر ستودنی دانست و بر لزوم تلاش و هماهنگی بیشتر برای مقابله با کشت و قاچاق مواد مخدر تاکید کرد.

وی با تاکید به اینکه تولید و قاچاق مواد مخدر به عاملی برای نگرانی منطقه‌ای مبدل شده از تاجیکستان و روسیه نیز خواست در امر مبارزه با مواد مخدر که سالانه جان 45 هزار نفر را می گیرد سهیم شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.62759s, 18q