از چه زمانی به کودک خود مولتی ویتامین بدهیم؟

۱۳۹۰/۰۹/۱۶ - ۱۹:۱۱ - کد خبر: 37699
استفاده از مولتی ویتامین در سال دوم زندگی ضروری است
سلامت نیوز: در برنامه غذایی روزانه کودک باید میوه و سبزی گنجانده شود تا کودک قسمتی از ویتامین های مورد نیاز خود را از این طریق نیز دریافت کنند و استفاده از قطره مولتی ویتامین در سال دوم زندگی ضروری است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت،انجمن ترویج تغذیه با شیر مادر اعلام کرد: در سال دوم زندگی همزمان با کاهش آهنگ رشد، میزان نیاز به پروتئین و کالری بر اساس کیلوگرم وزن بدن نیز کاهش می یابد ولی باید به میزان دریافتی مواد مغذی دیگر مانند کلسیم، آهن، ویتامین C، ویتامین A، اسید فولیک و ویتامین B6 توجه داشت.

بنابراین گزارش، کلسیم و آهن برای رشد کودک ضروری است بنابراین در صورتی که برنامه غذایی کودک حاوی مقدار مناسبی از مواد غذایی مانند لبنیات باشد کلسیم او تامین می شود.
 
گوشت، حبوبات، نان، بعضی از سبزی ها و میوه های تازه و خشک غنی از آهن هستند و می توانند نیاز های تغذیه ای کودک را از نظر آهن تامین کنند.

این گزارش می افزاید: کودکانی که در سن یک سالگی از شیر مادر محروم می شوند، تماس کافی با نور خورشید ندارند، غذاهای پروتئینی کم می خورند، کودکان کم اشتها یا محروم از توجه و عطوفت خانواده که به مقدار کافی منابع مهم ویتامین را دریافت نمی کنند و کودکانی که بد غذا هستند یا به لبنیات علاقه نداشته یا به آن حساسیت دارند بهتر است که از قطره مولتی ویتامین استفاده کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.65754s, 19q