آدامس های الکل دار در سوپر مارکت های شهر

۱۳۹۰/۰۹/۱۹ - ۱۲:۳۴ - کد خبر: 37753
 سلامت نیوز: آدامس آمریكایی با عنوان تجاری 5 كه هم اكنون به صورت گسترده در بازار ایران خریدو فروش می شود حاوی میزان قابل توجهی الكل است.

 این آدامس كه نسبت به دیگر محصولات مشابه از قیمت بالایی برخوردار است هم اكنون با استقبال چشمگیر جوانان در ایران مواجه شده است.

گفتنی است بر روی جلد این آدامس كه به راحتی در سوپر ماركت ها یافت می شود به زبان لاتین ،به كار رفتن الكل در مراحل ساخت درج شده است كه با این وجود جای تعجب است كه این محصول آمریكایی بدون هیچگونه مشكلی در ایران خرید و فروش می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
روح الله
کلمه ای که به عنوان الکل در ترکیبات این قبیل ادامس ها می توان یافت کلمه xylitol است که نوعی الکل قندی است (مانند الکل درون پوست پرتقال) که از گلیکوزن کربنه شده به دست می آید که که با اب واکنش داده و تولید سرما می کند و در صنعت خمیر دندان ، دهانشویه و ادامس مورد استفاده قرار میگیرد که برای تقویت مینای دندان مفید است ، و همه نوع الکل در احکام حرام نیست استعمالش مانند الکل های طبی و صنعتی (به فتفوی مقام معظم رهبری) واین نوع الکل استعمالش شرعا و از نظر پزشکی بلا مانع است.الکلی که در فقه شیعه حرام است الکل مست کننده ایست که با اسم لاتین liker نوشته می شود.
0.27611s, 19q