آزمایش ایدز برای سربازان اجباری میشود

۱۳۹۰/۰۹/۲۰ - ۱۱:۳۵ - کد خبر: 37844
سلامت نیوز :با اجرایی شدن قانون جدید خدمت سربازی و در نظر گرفتن اعتبارات برای تمامی مشمولان آزمایش ایدز پیش از اعزام اجباری ‌خواهد شد. در صورت تصویب شورای نگهبان تا 6 ماه آینده انجام آزمایش برای تمامی سربازان الزامی ‌می‌شود.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در این رابطه گفت: در صورتی که آثار بالینی ایدز مشخص باشد فرد با تایید شورای پزشکی از خدمت سربازی معاف ‌می‌شود و در صورتی که مشخص نباشد، فعلا با توجه به اینکه هزینه آزمایش ایدز برعهده خود مشمول است بسیاری از مشمولان بدون انجام آزمایش ایدز وارد خدمت سربازی ‌می‌شوند.

سردار موسی کمالی افزود:با توجه به اینکه انجام آزمایشات هزینه آن برعهده خود سرباز است بسیاری از مشمولان این آزمایش را انجام نمی دهند ،در تلاش هستیم با توجه به قانون جدید خدمت سربازی انجام آزمایش ایدز پیش از اعزام را اجباری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در صورت تصویب شورای نگهبان تا 6 ماه آینده انجام آزمایش برای تمامی سربازان الزامی ‌می‌شود.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده از اداره ایدز وزارت بهداشت، تاکنون 23 هزار و 125 نفر بیمار مبتلا به ایدز در كشور شناسایی شدند.

رئیس اداره ایدز، با اعلام جدیدترین آمار مبتلایان به ایدز گفته است: از این آمار، 91 و 5 دهم درصد را مردان و 8 و 5 دهم درصد را زنان تشكیل می‌دهند.

براساس این گزارش 46 و 5 دهم درصد از مبتلایان به HIV در زمان ابتلا در گروه سنی 34 – 25 سال قرار داشته‌اند كه بالاترین نسبت در بین گروه‌های سنی را به خود اختصاص می‌دهند.

به گفته رئیس اداره ایدز، علل ابتلا به HIV در بین كل مواردی كه از سال 1365 تاكنون در كشور به ثبت رسیده‌اند به ترتیب، تزریق با وسایل مشترك در مصرف‌كنندگان مواد (69 و 8 دهم درصد)، رابطه جنسی (10 درصد)، دریافت خون و فرآورده‌های خونی (1 و 1 دهم درصد) و انتقال از مادر به كودك (8 دهم درصد) بوده است و راه انتقال در 18 و 3 دهم درصد از این گروه نامشخص مانده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.03635s, 18q