پزشکان از طرح پزشک خانواده ناراضی اند

۱۳۹۰/۰۹/۲۶ - ۱۰:۳۹ - کد خبر: 38178
سلامت نیوز : انوشیروان محسنی بند پی معتقد است که در کشور ما هم طرح پزشک خانواده باید اجرایی شود.
برنامه پزشک خانواده به عنوان کلیدی‌ترین راه‌حل برطرف کردن مشکلات نظام سلامت کشور است و اکثر کشورهای موفق در عرضه خدمات بهداشتی و درمانی از همین مسیر عبور کرده‌اند و اجرای این برنامه در ایران نیز اجتناب‌‌ناپذیر است.
انوشیروان محسنی بند پی عضو کمیسیون بهداشت و درمان به خبرانلاین درباره طرح پزشک خانواده می گوید:طرح پزشک خانواده یک سری مزایا و معایب دارد که باید به سمت اصلاح و اجرای درست طرح برویم. اما هنوز به اهدافی که برای اجرای این برنامه تدوین و تعریف شده بود دست پیدا نکرده ایم. به طوریکه هم ارائه دهنده خدمات و هم دریافت کننده خدمات از آن رضایت‌مندی ندارند. البته عمده نارضایتی مردم از برنامه پزشک خانواده مربوط به پزشکان است که هدف این بود که پزشک خانواده تنها بیمارنگر نباشد.اما هنوز نسبت به تربیت پزشکان متخصص خانواده اقدام نشده است، و سیستم ارجاع به عنوان حلقه دوم طرح پزشک خانواده نیز به صورت ناقص اجرا شده است و همین نقاط ضعف است که باعث شده طرح به خوبی اجرا نشود.
وی درباره پزشک امین که طرح صندوق تامین اجتماعی است می افزاید: تا زمانیکه مشخص نشود این طرح شامل سیاستگذاری هم می شود نمی توان با آن مخالفت کرد. هم اکنون صندوق تامین اجتماعی اعلام کرده که قرار است به سلامت افراد تحت پوشش خود دراین طرح بپردازد بنابراین تصور نمی کنم که موازی هم باشد. از طرفی باید برای اجرای درست طرح پزشک خانواده هم تلاش کرد چون معتقدم که حل معضل نظام بهداشت در گرو اجرای این طرح است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.1342s, 18q