طرح جمع‌آوری سیگار از کیوسک‌های مطبوعاتی عقیم مانده است

۱۳۹۰/۰۹/۲۷ - ۱۴:۱۰ - کد خبر: 38325
سلامت نیوز: معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینكه كیوسك های مطبوعاتی از فروش سیگار بیشتر از روزنامه و نشریه سود می‌برند، اظهار كرد: باید قبل از اجرای این طرح كالایی جایگزین سیگار شود تا كیوسك ها متحمل ضرر نشوند و در نهایت بتوان سیگار را از این محل ها جمع آوری کرد.

علیرضا مصداقی نیا در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: مردم را نمی توان به زور وادار به ترك استعمال سیگار كرد و باید آموزش بیشتر در این خصوص داده شود تا مردم آگاهانه سیگار نکشیدن را انتخاب كنند.

وی ادامه داد: طرح جمع‌آوری سیگار از كیوسك‌های روزنامه فروشی قرار بود تا آخر امسال انجام شود به طوری که هیچ نوع سیگاری در این كیوسك ها به فروش نرسد اما تا به امروز این طرح فقط یك طرح روی كاغذ بوده و عقیم مانده است و هیچ برنامه ای در خصوص جمع آوری آن از سوی مراکز ذیربط صورت نگرفته است.

به گفته معاون وزیر بهداشت، برای اجرای این طرح همكاری سازمانهای دیگر همچون نیروی انتظامی و سازمان بازرگانی مورد نیاز بود كه هیچ همكاری در این زمینه از هیچ یک از این مراجع صورت نگرفت.

به گزارش ایسنا، طرح جمع آوری سیگار از کیوسک‌های روزنامه فروشی با تعیین فرصت سه ماهه از سوی این معاونت در سوم خرداد ماه سال جاری به مناسبت روز ملی مبارزه با دخانیات، مطرح شد اما تا به امروز هنوز عملی نشده است و از مراحل اجرایی آن نیز اطلاعی در دست نیست.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.18691s, 18q