مصرف سکنجبین نفوذ غذا به کبد را افزایش می‌دهد

۱۳۹۰/۰۹/۲۸ - ۱۱:۲۷ - کد خبر: 38461
سلامت نیوز: دکترای تخصصی دستیاری طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: سکنجبین از عسل و سرکه ساخته می‌شود که مصرف آن نفوذ غذا به سلول‌های بدن از جمله سلول‌های کبد را افزایش می‌دهد.

محمود خدادوست در گفت‌و‌گو با فارس اظهار داشت: بر اساس اصول طب سنتی ایران نوشیدن آب همراه با غذا موجب بروز مشکلات گوارشی می‌شود.

وی گفت: مصرف آب برای افراد گرم مزاج و کسانی که معده گرمی دارند مانند کودکان مفید است ولی کسانی که سرد مزاج هستند مصرف آب همراه با غذا موجب افزایش سردی معده آنها می‌شود.

دکترای تخصصی دستیاری طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: مصرف زیاد آب همراه با غذا موجب افزایش سردی معده می‌شود و اگر این اصول رعایت نشود معده به تباهی کشیده می‌شود.

خدادوست اضافه کرد: مصرف آب همراه با غذا موجب اختلال در هضم غذا می‌شود همچنین باید 2 ساعت قبل از غذا آب مصرف کرد تا در هضم غذا اختلالی ایجاد نشود.

وی ادامه داد: شربت سکنجبین یکی از بهترین نوشیدنی‌ها در طب سنتی است که دافع صفراست و صفرای اضافی بدن را خارج می کند؛‌ سکنجبین از عسل و سرکه ساخته می‌شود که نفوذ غذا را به سلول‌های بدن افزایش می‌دهد.

به گزارس توانا، گرم مزاجان افرادی هستند که با مصرف مواد غذایی با طبیعت گرم مانند زنجبیل، فلفل، دارچین و خرما واکنش نشان می‌دهند و این مواد موجب بروز سردرد، حساسیت‌های پوستی، احساس گرگرفتگی و گرمای عمومی بدن آنها می‌شود.

سرد مزاجان نیز افرادی هستند که با مصرف مواد غذایی با طبیعت سرد مانند ماست، شیر، پرتقال، هندوانه و دوغ واکنش نشان می‌دهند و مصرف این مواد موجب بروز کرختی، ضعف، بی حالی و کاهش فشارخون آنها می‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
محمود بیات
سلام دکتر خدادوست سی دی های شما را گوش دادم واز زحمات چندین ساله شما قدردانی میکنم
همسر من حدود هشت سال است که دل درد ویبوست شدید دارد وشکمش ورم دارد خواهش میکنم راهنمایی کنید و عاجزانه تقاضا حضوری خدمتتان برسیم
6.033s, 19q