طبــــــــخ ماهی در فر و بدون استفاده از روغن برای افراد با کلسترول بالا

۱۳۹۰/۰۹/۲۸ - ۱۵:۲۴ - کد خبر: 38512
سلامت نیوز: نكات تغذیه ای قابل توجه در این غذا این است که افراد با كلسترول بالا نباید پوست ماهی را استفاده كنند.  از دیگر نکات مهم تغذیه ای این است که خوردن لیمو ترش تازه به همراه ماهی باعث افزایش جذب آهن آن در بدن می شود زیرا لیمو ترش دارای ویتامین «سی» است كه كمك كننده جذب آهن است .

● مــــــــواد لازم :
▪ ماهی قزل آلا کوچک :: ۱عدد
▪ گوجه فرنگی حلقه شده :: ۱عدد
▪ لیمو ترش تازه حلقه شده :: ۱ عدد
▪ نمک، پودر زنجبیل، سیر و شوید تازه :: به میزان لازم

● طــــــــرز تهیه :
بهترین روش طبخ برای ماهی قزل آلا به این نحو است كه ماهی را شسته و بعد از تمیز كردن داخل شكم آن را كمی سیر تازه بمالید و مقداری پودر زنجبیل و نمك به آن بزنید و مقداری شوید تازه درون شكم قرار داده و بگذارید یك ساعت در یخچال بماند. بعد از یك ساعت ماهی را از یخچال بیرون بیاورید و با استفاده از برس آشپزخانه كمی روغن (حدود نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون) روی آن بمالید .
روی كاغذ آلومینیوم چند حلقه گوجه فرنگی بگذارید و بعد چند حلقه لیموترش و بعد ماهی را روی گوجه و لیموترش قرار دهید و بعد دوباره لیموترش و گوجه فرنگی روی ماهی بچینید و سپس كاغذ را محكم ببندید و در فر روی میله های وسط با درجه حرارت ۲۵۰- ۲۲۰ درجه سانتیگراد بگذارید. در مدت نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه ماهی آماده می شود و عصاره گوجه و لیموترش به خورد ماهی می رود و بسیار خوشمزه است .نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.96295s, 19q