انجیر خیس‌کرده برای رفع یبوست زنان باردار مفید است

۱۳۹۰/۱۰/۰۳ - ۱۲:۴۰ - کد خبر: 38763
سلامت نیوز: دستیار تخصصی دکترای طب سنتی گفت: زنان باردار می‌توانند چند عدد انجیر را خیس کرده، قبل از هر وعده غذایی مصرف کنند تا یبوست آنان از بین برود.

محمود خدادوست در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: یبوست یکی از مشکلات شایع در دوران بارداری است که زنان شکایت زیادی از آن دارند.

وی گفت: یبوست موجب بروز مشکلات بعدی در زنان می‌شود همچنین یکی از اصولی که در طب سنتی باید رعایت شود، احتباس و استفراغ است؛ اگر مواد غذایی زائد از بدن خارج نشود، موجب بروز بیماری در بدن می‌شود، سموم از بدن خارج نمی‌شود و دوباره به خون بازمی‌گردد.

دستیار تخصصی دکترای طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان داشت: استفاده از مواد غذایی مانند آلو موجب لینت مزاج زنان باردار می‌شود و می‌تواند موجب بهبود یبوست آنها شود.

خدادوست اضافه کرد: گل قند یکی از موادی است که زنان باردار می‌توانند به راحتی در زمان بارداری مصرف کنند که یک داروی صنعتی است و هیچ عوارضی برای زنان باردار ندارد.

وی ادامه داد: زنان باردار می‌توانند چند عدد انجیر را خیس کرده، قبل از هر وعده غذایی مصرف کنند که یبوست آنان را از بین می‌برد و موجب لینت مزاج آنها می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.47969s, 18q