ارائه گزارش تخلف دولت در حوزه بهداشت و درمان در صحن علنی مجلس

۱۳۹۰/۱۰/۰۴ - ۱۴:۳۵ - کد خبر: 38870
ارائه گزارش تخلف دولت در حوزه بهداشت و درمان در صحن علنی مجلس
سلامت نیوز: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اعلام این که کمیسیون بهداشت و درمان هم‌اکنون گزارشی را علیه دولت برای ارسال به قوه قضائیه تنظیم کرده است، گفت: این گزارش یکشنبه به صحن علنی مجلس می‌آید.

انوشیروان محسنی‌بندپی در گفت‌وگو با خانه ملت، با بیان این که مردم در بخش بهداشت و درمان با مشکل‌های زیادی روبه‌رو هستند، افزود: متأسفانه هم‌اکنون حدود دو درصد از جمعیت شهری و سه درصد از جمعیت روستایی افزون‌بر ۴۰ درصد از درآمد ماهیانه خود را صرف هزینه درمان می‌کنند.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اختصاص ندادن اعتبار پنج هزار میلیاردی دولت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: بر اساس قانون دولت باید حدود ۱۰ درصد درآمد حاصله از قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را به بخش درمان اختصاص دهد، اما هنوز این موضوع تحقق نیافته است.

وی وضعیت اعتباری دانشگاه‌های علوم پزشکی کل کشور را نامناسب ارزیابی کرد و افزود: در جلسه قبل کمیسیون بهداشت، رؤسای این دانشگاه‌ها حضور یافته و درباره مشکل‌های اعتباری دانشگاه‌های خود گزارشی را ارائه کردند.

محسنی‌بندپی با انتقاد از دولت به‌علت اختصاص ندادن اعتبار به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، گفت: هم‌اکنون مدیران این دانشگاه‌ها به‌جای برنامه‌ریزی آموزشی برای دانشگاه‌های خود باید تمرکز خود را برای تأمین اعتبار گذارند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هشتم، با اعلام این که کمیسیون بهداشت و درمان هم‌اکنون گزارشی را برعلیه دولت برای ارسال به قوه قضائیه تنظیم کرده است، تصریح کرد: این گزارش به‌طور حتم یکشنبه ۴ دی‌ماه به صحن علنی مجلس می‌آید.

وی ادامه داد: بر اساس ماده ۲۳۳ آیین‌نامه، در صورتی که دولت از اجرای قانون خودداری کند، نمایندگان می‌توانند علیه دستگاه اجرای اعلام جرم کنند.

این نماینده مجلس هشتم، تأکید کرد: دولت باید هر چه سریع‌تر اعتبار مورد نیاز بخش بهداشت و درمان را اختصاص دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.63709s, 18q