نرمش برای تقویت مفاصل کودکان شیرخوار مفید است

۱۳۹۰/۱۰/۰۶ - ۱۴:۱۳ - کد خبر: 39047
سلامت نیوز: رئیس انجمن ورزشی ایران گفت: نرمش برای تقویت مفاصل کودکان حتی از سن شیرخوارگی هیچگونه محدودیتی ندارد و بسیار مفید است.

احمد مشیدی در گفت‌وگو با فارس، درباره چگونگی آغاز ورزش در کودکان اظهار داشت: در مجموع شروع ورزش‌های پایه هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و حتی برای نوزادان نیز می‌توان با رعایت موارد اصولی نرمش‌های صحیح را انجام داد.

وی با اشاره به اینکه نرمش برای نوزادان به هیچ عنوان ضرر ندارد بلکه مفید است، افزود: منتهی باید این نرمش‌ها که بیشتر بر روی مفاصل نوزاد صورت می‌پذیرد به صورت اصولی و صحیح و طبق نظر کارشناسان امر صورت پذیرد.

مشیدی تصریح کرد: البته آغاز ورزش حرفه‌ای باید طبق یک اصول مشخصی صورت پذیرد زیرا نرمش به هیچ رده سنی ارتباط ندارد زیرا حتی یک معلول که نمی‌تواند خود را حرکت دهد می‌تواند نرمش‌های ورزشی مناسب برای ارتقاء و توانمندسازی جسم خود را انجام دهد.

رئیس انجمن ورزشی ایران گفت: ولی در شروع ورزش باید به این مسئله دقت شود که کودکان در زیر 10 سال بیشتر ورزش‌های پایه از جمله شنا، ژیمناستیک و دومیدانی را زیر نظر مربیان کارکشته آغاز کنند ولی برای ورزش حرفه‌ای باید یک کودک از سن بالای 10 سال این ورزش‌ها را زیر نظر کارشناسان و مربیان ورزشی انجام دهد.

مشیدی با تفکیک سنین کودکان برای ورزش در دو دهه زیر 10 سال و بالای 10 سال برای انجام ورزش‌های پایه و حرفه‌ای اظهار داشت: افراد اگر به این موارد توجه نکنند می‌تواند عوارض و آسیب‌های ناشی از بافت نرم، سخت، عضلات و تاندون‌ها را برای آنان ایجاد شود و حتی تقارن عضلات را نیز برای آنان ایجاد می‌کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.16435s, 18q