برخورد مجلس با گرانی دارو

۱۳۹۰/۱۰/۱۰ - ۱۴:۲۳ - کد خبر: 39250
سلامت نیوز: سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس موضوع گران شدن برخی اقلام دارویی را قابل پیگیری دانست و گفت: با توجه به اینکه در بودجه 90، یارانه برای داروهای تحت پوشش بیمه‌ها در نظر گرفته شده کمیسیون بهداشت و درمان برخورد با افراد خاطی را پیگیری می‌کند.

دکتر حسن تامینی ‌لیچایی در گفتگو با  مهر افزود: متاسفانه حدود 4 ماه است که بانک مرکزی ارز خرید داروهای خارجی را به شرکتهای واردکننده دارو پرداخت نکرده است.

موضوع گران شدن داروی "سلسپت" توسط بیمه های تامین اجتماعی و خدمات درمانی، باعث اعتراض و گلایه بیماران دیالیزی و پیوند کلیه شده است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، موضوع تحریم را یکی از علتهای اختصاص ندادن ارز از سوی بانک مرکزی به شرکتهای وارد کننده دارو عنوان کرد و گفت: بانک مرکزی به‌علت تحریم کشورهای استکباری تحت فشار قرار گرفته و از همین رو در اختصاص ارز و اعتبار به این شرکتها با مشکل مواجه است است.
 
تامینی با بیان اینکه دولت به‌ ویژه وزارت بهداشت باید با اجرای سیاستهای جدید، روند خرید دارو از خارج را تغییر دهد، افزود: متاسفانه یکی دیگر از علل تامین ارز مورد نیاز برای تامین داروهای وارداتی، نپرداختن سهم وزارت بهداشت از محل درآمدهای مازاد نفتی است به طوریکه از مجموع 3 هزار میلیارد تومان تنها در حدود 300 میلیارد آن به این وزارتخانه تخصیص داده شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.04027s, 19q