جوانان و گرایش به روابط جنسی

۱۳۹۰/۱۰/۱۰ - ۱۶:۲۹ - کد خبر: 39288
سلامت نیوز: امروزه تقابل بین فرهنگ سنتی و خارجی ایجاد شده به طوری كه فرهنگ خارجی غلبه پیدا كرده است و یك‌سری قواعد بازی به‌وجود آورده كه در این قواعد قبحی كه نسبت به روابط نامشروع وجود داشت از بین رفته و موجب شده افراد ابایی از رابطه نامشروع نداشته باشند.

متاسفانه در شرایط امروز روابط نامشروع دختر و پسر در بین اقشار جامعه بیشتر شده و حساسیت خانواده‌ها نسبت به آن تحلیل رفته است.

یك قاضی دادگاه تجدید نظر استان چهارمحال و بختیاری گفت: متاسفانه در شرایط امروز روابط نامشروع دختر و پسر در بین اقشار جامعه بیشتر شده و حساسیت خانواده‌ها نسبت به آن تحلیل رفته است.

قاضی وطن‌خواهان در میزگرد تجاوز به عنف در دانشگاه شهركرد، دسترسی به ماهواره‌ها را در روابط نامشروع دختر و پسر بسیار تاثیرگذار دانست و تصریح كرد:

 امروزه تقابل بین فرهنگ سنتی و خارجی ایجاد شده به طوری كه فرهنگ خارجی غلبه پیدا كرده است و یك‌سری قواعد بازی به‌وجود آورده كه در این قواعد قبحی كه نسبت به روابط نامشروع وجود داشت از بین رفته و موجب شده افراد ابایی از رابطه نامشروع نداشته باشند.

وی ادامه داد: در گذشته اگر رابطه‌ای وجود داشت دیگران خیلی دیر از آن مطلع می‌شدند اما امروزه به سرعت اطلاعات پخش می‌شود.

این قاضی دادگستری تنوع‌طلبی را از دیگر دلایل روابط نامشروع دانست و افزود: در گذشته مرد دارای تنوع‌طلبی جنسی بود ولی زن نه اما امروزه آن قوانین تحلیل رفته و مشاهده می‌شود كه مردان و زنان به دنبال تنوع جنسی هستند.

وطن‌خواهان با بیان اینكه سنگ بنای پرونده‌هایی با موضوع تجاوزات جنسی، ارتباط نامتعارف و مشروع است، اظهار كرد: طی سه سال گذشته از 500 پرونده تشكیل شده در استان تنها دو پرونده زنای به عنف بوده است و بقیه بر اثر روابط نامتعارف و نا مشروع بوده است.

وی خاطرنشان كرد: در پرونده‌های قضایی و موضوعات تجاوز جنسی با یك‌سری از چالش‌ها مواجهیم كه نقض قوانین یكی از این موارد است و سیاست قانونگذار ما در این موارد ناكافی است.
این قاضی دادگستری بزرگ‌ترین نقص سیاست كیفری را ناكارآمدی مجازات‌ها دانست و یادآور شد: پیچیدگی پرونده‌های تجاوز جنسی از دیگر چالش‌های مجازات است زیرا افراد در این پرونده‌ها صادق نیستند و هر كس از سیاست قانونگذار چیزی برداشت می‌كند كه خروجی‌های آن متفاوت است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.49351s, 18q