نکاتی درباره سلامت و زيبايي پوست

۱۳۹۰/۱۰/۱۰ - ۲۲:۳۰ - کد خبر: 39302
سلامت نیوز:
1-بزرگترين تهديد براي سلامت نسل جديد سيگار، مواد مخدر، الکل، بيماريهاي آميزشي، تصادفات اتومبيل، حوادث قلب و عروق، سرطان، کم تحرکي، چاقي و نداشتن انگيزه براي خدمت به خود و ديگران است.

2- سلامت جسم، آرامش اعصاب و روان و تفکر مثبت لازمه‌ي کارايي، کسب درآمد، احترام اجتماعي و مفيد بودن براي خود و خانواده و اجتماع است.

3- ازدواج به موقع و سنجيده (رابطه‌ي جنسي سالم و توام با عشق و محبت و محدود به يک پارتنر (زوج)، ضامن سلامت و پيشرفت شخص و آرامش و امنيت خانوادگي و اجتماعي است.

رابطه جنسی گوهر گرانبهايي است که با هيچ‌ قيمتي قابل خريد و فروش نيست. رابطه جنسی حتي در حيوانات با تفاهم و آمادگي و رضايت دو حيوان نر و ماده صورت مي‌گيرد. انجام رابطه جنسی با زور يا پول يا حيله و تزوير سطح انسان را به درجه‌يي پائين‌تر از حيوانات و احشام نزول مي‌دهد.

4- پوست و مو، دندان و مخاطها آينه‌ي‌ سلامت بدن و رکن اصلي زيبايي و نمايانگر وضع روحي و سلامت جسمي ما مي‌باشند لذا حفظ سلامت و شادابي آن از اولويت خاص برخوردار است گرچه زيبايي از قديم تا کريم هميشه مورد توجه بشر در جوامع مختلف بوده است ولي زيبايي لزوماً تأثير مثبت برزندگي شخص ندارد. بر عکس بيشتر عواقب منفي آن ممکن است گريبانگير شخص شود و روي هم رفته زيبارويان بيشتر در تيررس اتفاقات ناگوار هستند و حاليکه نا زيبايان با خارج شدن از مقوله‌ي زيبايي و پرداختن به امور مثبت ديگر به توفيق بيشتري در زندگي خود نائل مي‌شوند. روي هم رفته در افرادي‌که فکر قوي و جهان بيني وسيع دارند از دست دادن حتي تمام موها يا داشتن پوستي بيمار مانع زندگي کردن مفيد و خوشبخت زيستن نمي‌شود. محيط زندگي هم در بحث زيبايي و نا زيبايي تأثير عميقي دارد و به عبارت ديگر در کشورهاي مترقي اگر قيافه‌ي شخصي به واسطه‌ي‌ مثلاً از دست دادن تمام موها يا سوختگي يا بيماريهاي لاعلاج نقايصي پيدا کرده باشد هيچگاه مردم با نگاه يا سوال يا برخورد نامساعد نمک بر زخم شخص مبتلا نمي‌باشند در حالي که در جوامع عقب مانده شخص گرفتار دچار رنج مضاعف مي‌شود، يکي گرفتاري حاصل از خود بيماري و ديگري پوزخند و تمسخر و سوالهاي بي‌معني مردم ولو آنکه در لباس دلسوزي و راهنمايي بيان شود.
5- اولين علامت بسياري از بيماريهاي داخلي از جمله بيماريهاي هورموني، کبد، کليه‌، دستگاه گوارش، ريه، قلب و عروق، اعصاب و روان، بيماريهاي روماتيسمي و به خصوص بيماريهاي آميزشي ممکن است به صورت يک عارضه‌ي پوستي ساده يا ريزش مو و يا تغيير در ناخن‌ها خودنمايي کند.
6- صلاح است کليه‌ي درمانهاي پوست و مو اعم از درمانهاي دارويي يا جراحي، جوانسازي پوست، ليزر، پيوند مو و تزريقات ضد چروک توسط متخصصان پوست صورت گيرد.
7- لازمه‌ي حفظ سلامت و جواني و شادابي پوست آزمايش سالانه‌ي پوست، مراقبت‌هاي ويژه برحسب نوع پوست و نيازهاي آن مي‌باشد و اين مراقبت پس از رژيمهاي لاغري، اعمال جراحي، استرس شديد و زايمان از اهميت بيشتري برخوردار است. در صورت پيدايش هرگونه تغيير در پوست، مو و ناخن از قبيل خارش، پوسته، پيدايش خال يا لک يا زخم‌ يا جوش و ضايعات زگيل مانند به خصوص در مخاط دهان، زبان و نواحي تناسلي حتماً به پزشک متخصص پوست مراجعه نمائيد.
8- سابقه‌ي‌ بيماريهاي پوست و آلرژي و ساير بيماريهاي شخصي و خانوادگي خود را به خاطر داشته باشيد.
9- براي سهولت به خاطر داشتن شماره‌ تلفن ثابت و موبايل شما به منزله‌ي شماره‌ي پرونده‌‌ي پزشکي شما در اين مرکز ثبت مي‌شود، لطفاً شماره‌ي آنها را به خاطر داشته و درصورت تعويض هرکدام از آنها در مراجعات بعدي آن را ذکر فرمائيد.
نشانه‌هاي پوستي قابل توجه:
1- جوش صورت يا بدن اگر طولاني باشد يا جاي آنها بماند.
2- ريزش غير عادي مو و طاس شدن نواحي مودار مانند سر، مژه، ابرو و ريش
3- موي زايد در چانه، سينه، شکم و پاها
4- خالهاي جديد يا تغييرات در خالها و لکهاي صورت و کک و مک
5- چين و چروک و پيري زودرس
6- چربي بيش از حد پوست و منافذ باز و افتادگي و شلي پوست
7- چاقي به خصوص در خانمها اگر توام با آکنه، پرمويي، ريزش مو و اختلال پريود باشد.
8- کاهش وزن بي‌جهت
9- افزايش عرق در سر و صورت يا زير بغل و کف دست و پا
10- بوي بد دهان و پا و زير بغل و سر و نواحي تناسلي
11- خارش به خصوص خارش پوست سر يا لاي انگشتان يا زير بغل و کشاله‌ي ران و نواحي تناسلي-مقعدي
12- خشکي پوست
13- تغيير رنگ پوست به صورت لکه‌هاي زرد يا زردي پوست و چشم و برافروختگي پوست صورت، رنگ پريدگي، کبودي و بنفش بودن انگشتان دست و پا، نوک بيني و گوش، سرد بودن و گرم بودن غيرعادي پوست.
14- برآمدگيهاي گوشتي در گردن، زير بغل و کشاله‌ي‌ران
15- هر نوع تومور يا توده‌ي پوستي به خصوص در ناحيه‌ي پستان خانمها
16- هر نوع خونروي و خون مردگي در پوست
17- مويرگهاي قرمز يا آبي در صورت و بدن و پاها
18- پيدايش ورم به خصوص زير پلک تحتاني و ساق پا و پاها
19- زخم‌‌هاي پوست، دهان، زبان و نواحي تناسلي به خصوص اگر راجعه يا طولاني باشد.
20- بعضي بيماريهاي پوست و مو، مخاط و دندانها منشاء خارجي دارند (ميکروب، ويروس‌، قارچ، انگل، نور آفتاب، سرما و گرما، مواد شوينده، گرد و خاک و گرده‌ي‌ گياهان و بالاخره مواد آرايشي و دارويي و...) در حالي که پاره‌يي از بيماريها از خود پوست سرچشمه مي‌گيرند و عده‌يي ديگر معلول گرفتاري اعضاي داخلي مثل کبد و کليه و جهاز هاضمه‌، تيروئيد و ساير غدد هستند و سرانجام بعضي بيماريهاي پوست و مو، مخاط و بيماريهاي دندان حالت ارثي و فاميليال دارند و در مورد هر يک از اين بيماريها براي معالجه‌ي خود و پيشگيري از بروز آن در فرزندان بهتر است با پزشک متخصص پوست مشورت به عمل آيد
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.51847s, 19q