آغاز طرح «سـنـجـش ایـدز در كـودكـان خـیـابـانـی»

۱۳۹۰/۱۰/۱۱ - ۱۷:۱۲ - کد خبر: 39408
 سلامت نیوز: دبیر كمیته پیشگیری از ایدز سازمان بهزیستی كشور با اعلام خبر آغاز طرح سنجش ایدز در كودكان خیابانی ظرف یكی دو هفته آتی گفت: برای انجام این طرح قراردادی با دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی منعقد شده است و عملیات اجرایی آن بزودی آغاز می‌شود.

مجید رضازاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینكه در این طرح قرار است رفتارهای پرخطر مرتبط با HIV در كودكان خیابانی مورد ارزیابی قرار گیرد، اظهار كرد: بر اساس این ارزیابی طرح‌های مداخله‌ای طراحی می‌شود تا بتوان این رفتارها را در این كودكان كاهش داد.

وی افزود: مداخلات آتی بر اساس ارزیابی انجام شده، طراحی و به صورت پایلوت در تهران اجرا می‌شوند.

دبیر كمیته پیشگیری از ایدز سازمان بهزیستی ادامه داد: در صورتی كه نتیجه مداخلات آزمایشی در تهران موفق باشد، این طرح‌ به استان‌ها ابلاغ می‌شود تا آن را اجرا كنند؛ ضمن اینكه پس از این استان‌ها به صورت سالیانه این ارزیابی را انجام و مداخله را صورت می‌دهند.

به گفته رضازاده برای ارزیابی، مداخله و طراحی طرح سنجش ایدز در كودكان خیابانی 48 میلیون تومان توسط سازمان بهزیستی اختصاص یافته است.

دبیر كمیته پیشگیری از ایدز سازمان بهزیستی كشور در ادامه با اعلام خبر افزایش تعداد باشگاه‌های مثبت در كشوردر سال آینده گفت: هر ساله با توجه به بودجه كمیته پیشگیری از ایدز سازمان بهزیستی، تعداد باشگاه‌ها و سایر خدمات افزایش می‌یابد؛ البته هنوز برنامه‌ریزی عملیاتی بودجه سال اینده انجام نشده است و این امر ظرف یكی دو ماه آینده مشخص می‌شود، این در حالیست كه تعداد باشگاه‌های مثبت قطعا افزایش می‌یابد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15122s, 18q