جزئیات تصفیه آب شرب پایتخت/ تکذیب گندزدایی باضدعفونی کننده‌های غیرمجاز

۱۳۹۰/۱۰/۱۲ - ۱۰:۵۶ - کد خبر: 39419
سلامت نیوز: رئیس مرکز بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت، موضوع آب شرب تهران با استفاده از ضدعفونی کننده‌های غیر مجاز را رد کرد و گفت: آب آشامیدنی پایتخت با استفاده از کلر و مواد افزودنی مجاز تصفیه می شود.

دکتر کاظم ندافی با عنوان اینکه هیچکس به اندازه مرکز بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت از چگونگی روند تصفیه آب شرب پایتخت مطلع نیست به مهر گفت: سیستم تصفیه آب شرب تهران با استفاده از روش گندزدایی با کلر و همچنین افزودنیهای مجاز مثل پرکلرین انجام می شود.

وی در خصوص اینکه گفته می شود آب شرب تهران در برخی از مناطق با استفاده از ضدعفونی کننده های غیرمجاز تصفیه و گندزدایی می شود، افزود: چنین موضوعی صحت ندارد و اساسا قابل تصور نیست که بخواهند با استفاده از این روش، آب شرب را گندزدایی و تصفیه کنند.

ندافی ادامه داد: تمامی روشهای تصفیه آب در نقاط مختلف تهران بر اساس استانداردهای ملی است و هیچ تفاوتی در این خصوص وجود ندارد.

رئیس مرکز بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت در عین حال تاکید کرد: البته کیفیت آب در نقاط مختلف شهر تهران یکسان نیست به طوریکه در برخی از نقاط از آب چاه بیشتر استفاده می شود و در بعضی از مناطق از آب سطحی استفاده می کنند که طبعا کیفیت آب نیز متفاوت است اما آنچه مهم است اینکه آب شرب پایتخت در همه نقاط با استانداردهای ملی مطابقت دارد.

وی با اعلام اینکه هر سال نزدیک به 10 میلیون کلرسنجی و 300 هزار نمونه میکروبی از شبکه های آب آشامیدنی در کشور تهیه می شود، افزود: مرکز بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت به طور دائم همه تغییرات کیفی آب آشامیدنی را رصد و نظارت می کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.30139s, 18q