یک سوم کشته های رانندگی را موتورسواران و عابران تشکیل می دهند

۱۳۹۰/۱۰/۱۲ - ۱۴:۰۱ - کد خبر: 39481
سلامت نیوز: فرمانده نیروی انتظامی با انتقاد از سازمان استاندارد به دلیل کوتاه آمدن در برابر برخی از خودروسازان تاکید کرد: این سازمان در برخی موارد برای رفع مشکل دیگران قانون را اجرا نمی‌کند و به نفع خودروسازان مهلت تمدید می‌کند حال آنکه نمی توان با مصلحت اندیشی و مدارا با جان مردم بازی کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، سردار اسماعیل احمدی مقدم پیش از ظهر دوشنبه در سی امین دوره استانداردسازی رفتار پلیس راهور اظهار داشت: باید مشارکت مردم در اداره امور را جلب کنیم و با توجیه آنها فلسفه کار را یادآوری کنیم. ماموران پلیس باید در برخورد با ناملایمات سعه صدر داشته باشند و بیشتر با مردم مدارا کنند.

وی ادامه داد: حدود الهی با کسی دشمنی ندارد و اگر کسی آن را اجرا می کند به خاطر فرمانهای خداوند است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اجرای قانون جدید و افزایش نرخ جریمه ها تاکید کرد: برخی از افراد همانند رانندگان تاکسی دارای معیشت سخت هستند اما کمتر تلاش می کنند که تخلف نکنند این افراد وقتی جریمه می شوند احساس می کنند که پلیس نان خانواده آنها را بریده است متخلفان باید بدانند اگر در قوانین سختگیری می شود برای خودشان است و پلیس از روی محبت و دلسوزی و نه خالی کردن عقده ها و خواسته هایش در مورد آنها اعمال قانون می کند.

فرمانده نیروی انتظامی با انتقاد از برخی رسانه ها و خبرنگاران در بزرگنمایی برخی از رفتارهای پلیس از جمله کمین و صدور برگه های جریمه گفت: این افراد می توانند یک روز همراه پلیس شوند تا ببینند جریمه ها به درستی صادر می شود. هیچگاه به افسران در اعمال قانون سهمیه نمی دهیم. اگر پلیس بخواهد با بهانه گیری رانندگان را جریمه کند این امر بسیار زشت است این در حالی است که اگر بخواهیم برای اجرای صحیح قانون اقدام کنیم باید زیر هر تابلو یک پلیس قرار دهیم. اکنون قانون راهنمایی و رانندگی را در حد توان خود اجرا می کنیم این در حالی است که مدتی قبل از اجرای مرحله دوم با صدور برگه های هشدار اطلاع رسانی های لازم را انجام دادیم.

احمدی مقدم با بیان اینکه برخی از رانندگان در برابر قانون مقاومت روانی دارند تاکید کرد: اجرای قانون به صورت کامل نیاز به فرهنگسازی دارد که این امر نیز یک امر تدریجی است.

وی به دیدارش با مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: در آن دیدار به ایشان گفتم که با وجود افزایش تعداد خودروهای کشور به بیش از 14 میلیون میزان تلفات با سالهای گذشته برابر است و افزایش نیافته است اما ایشان فرمودند که با انتظارات بسیار فاصله داریم چرا که تعداد کشته ها در دهه گذشته بیش از تلفات جنگ تحمیلی است.

احمدی مقدم با بیان اینکه سختگیری های پلیس منافاتی با اعمال قانون ندارد اظهار داشت: امروز یک سوم کشته های رانندگی را موتورسواران و عابران تشکیل می دهند که باید فکری به حال آنها شود. البته پلیس باید الگو باشد اما متاسفانه در برخی از صحنه ها می بینیم که ماموری که کلاه ایمنی بر سر ندارد از راکب موتورسیکلت می خواهد که کلاه بر سر بگذارد. رفتار، شخصیت و ادب مامور باید الگو باشد تا شهروندان نیز از آن تبعیت کنند.

وی با اعلام اینکه پلیس حق ندارد نگاه سوسیالیستی داشته باشد تصریح کرد: همه در برابر قانون یکسان هستند و هیچ قانونی نباید در برابر برخی ها کوتاه آید.

انتقاد فرمانده نیروی انتظامی از سازمان استاندارد

احمدی مقدم  داد: در قانون جدید کم کاری دیگران مورد محاسبه قرار می گیرد اما برخی ها حداقل استانداردها را نیز کاهش می دهند. مسئولان راهور نباید در برابر مخالفان قانون کوتاه بیایند و کم کاری کنند چرا که بعد از گذشت مدتی تمامی آمارهای تلفات بر سر پلیس ریخته می شود. پلیس هم باید در برابر مخالفان قانون مقاومت کند. پلیس باید بتواند از حق مردم دفاع کند نمی توانیم به نفع صاحبان قدرت کم کاری کنیم و مشکلات را نادیده بگیریم. اگر مقاومت پلیس در برابر برخی افراد و سازمان ها نبود اوضاع تلفات رانندگی بدتر از این نیز می شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.73438s, 18q