پروبيوتيک‌ ها مانع ابتلا به پوکي استخوان میشوند

۱۳۹۰/۱۰/۱۲ - ۲۳:۰۷ - کد خبر: 39506
سلامت نیوز: آمريکايي‌‌ها مقدار زيادي فرآورده‌هاي لبني سرشار از کلسيم مصرف مي‌کنند ولي باز هم ميزان شيوع استئوپوروز در اين کشور بالا است. در آسيا که از نظر تاريخي ميزان پوکي استخوان و هم مصرف لبنيات پائين است پژوهشگران يک کليد اساسي يافته‌اند.

روشن شده است که براي جذب و مورد استفاده قرار گرفتن کلسيم، لازم است جمعيت پروبيوتيک روده سالم باشد. به پاس مکانيسم‌هايي، فقط با تطابق ساده‌ي جيره‌ي غذايي مي‌توان در شيمي دروني بدن به نفع ساخت استخوان‌هاي قوي اختلال ايجاد نمود.

دانشمندان حدس مي‌زنند که پروبيوتيک‌ها به بدن کمک مي‌کنند تا به صورتي مناسب کلسيم را هضم کند. باکتري‌هاي دوست در روده ‌کوفاکتورهاي ويتاميني لازم براي ساخته شدن استخوان از جمله ويتامين K, B12, B6, و اسيد فوليک رامي‌سازند.

دانشمندان متوجه شده‌اند که تدارک اجزاي پره بيوتيک و پروبيوتيک ‌براي لوله‌ي معده و روده‌جهت تقويت دريافت کلسيم اهميت دارد. اما وقتي ازمکمل‌هاي پروبيوتيک‌ فريز شده وخشک شده استفاده مي‌شود، ممکن است اين نتايج فاحش حاصل نشود.

افزون برمکمل‌پروبيوتيک‌و پره بيوتيک،دانشمندان خانم‌ها را تشويق مي‌کنند که به منظورسلامت استخوان بر ميزان دريافت منيزيم بيفزايند، مصرف منيزيم سبب تنظيم جذب کلسيم دراستخوان‌ها شده و ازرسوب کلسيم دربافت نرم جلوگيري مي‌کند.

ميزان کلسيم به منيزيم درحالت تعادل مناسب بدن برابر 2 به 1 است. اما اگربه علت استرس يا مصرف مکمل‌ها ياغذاهاي سرشار ازکلسيم دچار کمبود منيزيم شويد، بايد ميزان مصرف منيزيم را افزايش دهيد
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.86198s, 18q