افزایش بروز كبد چرب در كودكان به دلیل مصرف فست فودها

۱۳۹۰/۱۰/۱۸ - ۱۳:۵۴ - کد خبر: 40044
سلامت نیوز: یک فوق تخصص گوارش هشدار داد: مصرف فست فودها و غذاهای پركالری باعث افزایش بروز كبد چرب در كودكان شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، دکتر محسن آخوندی گفت: از آنجایی كه از جمله عوامل بروز این بیماری، مصرف غذاهای فست فود و کم تحرکی است، متاسفانه آمار این بیماری در بین كودكان نیز رو به افزایش است.
وی با بیان اینكه در مواردی که کبد چرب پیشرفته شود خطرناک است، افزود: احتمال ابتلا به این بیماری در افرادی که دارای بیماری دیابت هستند و قند آنها کنترل نمی شود، وجود دارد.
این فوق تخصص گوارش ادامه داد: بیماری کبد چرب به دو نوع کبد چرب ساده و کبد چرب همراه با التهاب تقسیم می شود كه کبد چرب شامل سه درجه است و افرادی که مبتلا به کبد چرب درجه سه همراه با التهاب باشند، ممکن است بعد از مدتی دچار سیروز کبدی شوند که یک بیماری پیشرفته کبدی است.
وی اظهارداشت: در کشورهای غربی شایع ترین مشکل کبدی، بیماری کبد چرب است.
این متخصص گوارش با بیان اینكه بیماری کبد چرب علامت خاصی ندارد مگر در مواردی که کبد بزرگ شود، گفت: این بیماری معمولا در افراد چاق بیشتر دیده می شود.
دکتر آخوندی خاطرنشان کرد: در مواردی که کبد چرب همراه با افزایش آنزیم های کبدی باشد به مشکلات پیشرفته کبدی منجر می شود و احتمال خطرناک بودن آن زیاد است و در مواردی احتمال نیاز مریض به پیوند وجود درد.
این متخصص گوارش توصیه کرد: غذاهای ناسالم یکی از عوامل بروز بیماری کبد چرب است بنابراین سعی کنید از مصرف غذاهای پر کالری، شیرینی جات و غذاهای چرب پرهیز کنید چرا كه وقتی کالری زیاد وارد بدن شود بصورت چربی در کبد ذخیره می شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15929s, 18q