هفت نشانه افسردگی

۱۳۹۰/۱۰/۱۹ - ۱۱:۱۳ - کد خبر: 40106
هفت نشانه افسردگی
سلامت نیوز :افسردگی بیماری بسیار شایع عصر پیشرفت فناوری است و در جهان روندی فزاینده دارد. این در حالی است كه حدود نیمی از مبتلایان به افسردگی یا از بیماری خود بی‌خبرند یا بیماری آنها چیزی دیگر تشخیص داده شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه ایران افسردگی به دنبال خود عواقب و آثار گوناگونی به همراه دارد. غیراز آثار و علایم پزشكی و اندوه كه بسیار شایع است، فرد مبتلا به افسردگی خود را در كارها مورد تبعیض و از نظر اجتماعی مطرود و حتی منفور خانواده خودش می‌بیند.

گاهی انزوای همراه افسردگی، بیمارانی را كه وضعی درمان پذیر دارند به دوری از مردم یا به سوی مرگ سوق می‌دهد. درباره افسردگی خبرهای خوشی نیز وجود دارد:بیشتر انواع افسردگی قابل درمان است.

افسردگی بالینی، از دیدگاه عملكردهای اجتماعی بیش از دیگر بیماری‌های مزمن، بیمار را ناتوان می‌كند. افسردگی كبیر بیش از بیماری‌های مزمن ششی، التهاب مفصل و دیابت، ناتوان كننده است. افسردگی نوعی بیماری است كه خود مجموعه‌ای از علامات مختلف است. اگر این علائم در شخصی وجود داشته باشد، احتمال دارد كه دچار افسردگی شده باشد.

كم خوابی یا خواب‌زدگی
كم‌خوابی و بروز مشكلات به خواب رفتن یا خواب ماندن در طول شب و این‌كه شما به جای خوابیدن، استراحت موقت كنید، نشانه‌ افسردگی است كه باعث می‌شود شما نتوانید بخوابید، زیرا نگرانی و دلواپسی، شما را در طول شب بیدار نگه می‌دارد یا این‌كه شما برای دوری از واقعیت، بیش از حد می‌خوابید.

نداشتن توجه و تمركز كافی
فرض كنید در جلسه‌ای هستید و به مدت نیم‌ ساعت است كه به میز موجود در كنفرانس نگاه می‌كنید و این تنها چیزی است كه به آن توجه دارید، نه بیشتر. ضمن آن‌كه شما نمی‌توانید خوب تمركز كنید یا خوب پاسخ بدهید و این باعث ناراحتی زیاد می‌شود كه این امر نشان‌دهنده افسردگی فرد است.

رفتارهای عجولانه
شما فراموش می‌كنید كاری را كه باید، انجام بدهید و نمی‌دانید چگونه این مطلب را فراموش كردید یا این‌كه اخیراً مشكلاتی با حافظه‌ خود پیدا كرده‌اید. اینها همه نشانه‌های افسردگی است كه منجر به بی‌دقتی فرد می‌شود.

متنفر بودن از خود
شما ممكن است كه تا به حال خودشیفته نبوده‌اید، ولی حالا از خودتان متنفر شده‌اید. آینه شما را به یاد چیزهایی می‌اندازد كه از آنها بی‌بهره‌اید. كم‌كم از نحوه‌ صحبت كردن خود، راه رفتن، خوردن، نشستن و چیزهای فراوانی درباره خودتان متنفر می‌شوید و به این فكر می‌كنید كه چرا خدا شما را به این شكل آفریده است.

دوست نداشتن كارهای روزمره
یكی دیگر از نشانه‌های افسردگی این است كه به نظر شما، كارهای روزمره جالب نیست و به این فكر می‌كنید كه چرا باید هر روز آنها را انجام دهید.

درد و رنج
لطمه‌‌ روحی شما آنقدر قوی است كه حتی می‌تواند روی سلامت جسمی تان تأثیر بگذارد. ناگهان در تمام بدن‌ احساس درد می‌كنید و در عین حال بدون در نظر گرفتن آزمایش‌های پرهزینه، در هیچ جای بدن تان نشانه‌ای از بیماری جسمی یافت نمی‌كنید و این شما را بیشتر ناراحت می‌كند چون خیال می‌كنید تمام بدن تان مریض است.

احساس ناتوانی و ناامیدی
احساس می‌كنید در هر شرایطی كه در آن قرار دارید، هیچ كس به كمك شما نمی‌آید و هیچ امیدی به این ندارید كه كسی به شما كمك كند. این نشانه‌ افسردگی است. همین طور است وقتی كه فكر می‌كنید انسانیت دیگر وجود ندارد یا حتی اگر هم وجود داشته باشد، برای شما وجود ندارد.
مجموعه تمام این حالات و تفكراتی كه برشمردیم اگر جدیداً در شما بروز كرده باشد غیرواقعی و جزو افكاری است كه بر اثر افسردگی بوجود می‌آید. طبیعی است كه این حس و حال نباید به حال خود رها شود و باید توسط متخصص ریشه‌یابی و درمان شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.36106s, 18q