راههای برای افزایش هوش و ذکاوت

۱۳۹۰/۱۰/۱۹ - ۱۱:۱۵ - کد خبر: 40107
سلامت نیوز :آیا می دانید یك پیاله ماست دارای امگا 3 و دی اچ ای است. امگا 3 و دی اچ ای مواد بسیار مفیدی در جهت تقویت حافظه است. اگر فرزندتان در زمان رشدش هر روز ماست مصرف كند، تأثیر بسیاری بر روی رشد او دارد.

بهتر است از غذاهایی كه ارزش غذایی ندارند پرهیز شود. غذاهایی كه تنها باعث چاقی می شوند نه تنها حافظه را تقویت نمی كنند، بلكه كلسترول خون را نیز افزایش می دهند.
به گزارش ایسنا، 10 ماده غذایی وجود دارد كه می تواند برای تقویت هوش شما و فرزندانتان بسیار مفید باشد.

1- اسفناج:
اسفناج به دلیل برخورداری از بافت های گیاهی از بروز بسیاری از بیماری ها پیشگیری می كند. تحقیقات نشان می دهد زنانی كه از اسفناج و سبزی های سبز دیگر استفاده می كنند، پیر شدن سلول هایشان را به تأخیر می اندازند. اسفناج به دلیل آنزیم های موجود در برگ هایش، سیناپس بین سلول ها را تسهیل می بخشد و هوش را تقویت می كند. اسفناج از ماده دارویی به نام فولیك اسید برخوردار است كه در جهت تقویت حافظه مؤثر است. اسفناج همچنین برای مبتلایان به عارضه قلبی بسیار مفیداست. اسفناج حاوی مواد آنتی اكسیدان نیز است.

2- قهوه:
قهوه از موادی مانند آنتی اكسیدان ها، آمینواسید، ویتامین و میترال برخوردار است؛ بویژه اگر دانه های قهوه را دم كنید و بخورید در جهت تقویت حافظه بسیار مفید است. كافئین قهوه در جهت تقویت حافظه مفید است. قهوه همچنین ضد آلزایمر است و با مصرف مداوم آن دچار آلزایمر نخواهید شد.

3- غلات:
غلاتی مانند سویا، لوبیا، نخود فرنگی و عدس از روغن بسیار مفیدی برخوردارند كه در جهت تقویت حافظه لازم است.

4- میوه و سبزیجات:
میوه و سبزیجات دارای آنتی اكسیدان های بسیار مفیدی هستند. میوه و سبزیجات بسیار برای تقویت حافظه مفیدند.

5- تخم مرغ:
تخم مرغ ماده بسیار مفیدی در جهت تقویت حافظه است؛ بویژه اینكه مادران باردار هنگام بارداری و زمانی كه جنینی را در رحم دارند، تخم مرغ مصرف كنند در هوش فرزندشان بسیار مؤثر است.

6- ماست:
آیا می دانید یك پیاله ماست دارای امگا3 و دی اچ ای است. امگا3 و دی اچ ای مواد بسیار مفیدی در جهت تقویت حافظه است. اگر فرزندتان در زمان رشدش هر روز مصرف كند، تأثیر بسیاری بر روی رشد او دارد.

7- انبه:
این میوه ماده دیگری است كه در تقویت حافظه بسیار مفید است. با این كه میوه چرب است و دارای بافت های چربی است اما باعث می شود كه گردش خون تسریع یابد. هنگامی كه گردش خون سریع تر شود باعث می شود خون بیشتری به مغز برسد و همچنین این میوه در حافظه نیز مؤثر است.

8- سیب زمینی:
محققان استرالیایی به تازگی دریافته اند موادی مانند كربوهیدرات هایی كه به وفور در سیب زمینی یافت می شود، باعث تقویت حافظه می شود.

9- ماهی:
ماهی نیز یكی دیگر از موادغذایی است كه باعث تقویت و رشد سریع تر سلول های مغز و در نتیجه باعث تقویت حافظه می شود. ماهی برای عارضه قلبی نیز مفید است.

10- شكلات:
شكلات نیز یكی دیگر از موادی است كه باعث تقویت حافظه می شود. البته بهتر است شكلات هایی را مصرف كنید كه یا تلخ هستند و یا حاوی شیر باشند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
حامد
سلام.ببخشید سیب زمینی بصورت سرخ شده یا به صورت خام مصرف کنیم؟
vahid
نوع طراحی سایت به نظر من جذاب و جا لبه و سایت مطالب مفید و جذلب دارد
1.97954s, 20q