بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوانزا برای زنان و مردان

۱۳۹۰/۱۰/۲۰ - ۱۰:۰۵ - کد خبر: 40226
بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوانزا برای زنان و مردان
سلامت نیوز: اگر چه معمولا هر سال فصل آنفلوانزا از اوایل پاییز شروع می‌شود اما دی و بهمن هم ماه‌های سرد سال هستند که بخصوص امسال با بالا رفتن شیوع آنفلوانزا همراه خواهند بود.

نکته‌ای که می‌توانید به آن مطمئن باشید، این است که بالاخره در هر سال فصل شیوع آنفلوانزا از راه می‌رسد. بنابر این اگر شما هم جزو افراد مسن و یا بیماران قلبی، ریوی، کلیوی، کودکان زیر 6 سال و زنان باردار هستید بهتر است تا دیر نشده واکسن آنفلوانزا را بزنید.

خوشبختانه به نظر می‌رسد که امسال کم بود واکسن نداریم و راحت‌تر از قبل می‌توانید این واکسن را تهیه کنید. نکته جالب و تازه‌ای که می‌خواهیم در این باره به شما بگوییم این است که متخصصان می‌گویند زمان تزریق واکسن در میزان ایمنی ایجاد شده در بدن تاثیر دارد. آنها معتقدند بهترین وقت برای تزریق واكسن آنفلوانزا در طول روز برای مردان صبح‌ها و برای زنان بعدازظهرها است.

متخصصان ایمونولوژی در دانشگاه بیرمینگهام معتقد هستند كه اگر ساعت تزریق این واكسن با توجه به جنسیت فرد در طول روز تغییر كند، تاثیر مصون سازی آن به مراتب بیشتر خواهد بود. به گفته آنها همزمانی تزریق واكسن با ریتم چرخه روزانه طبیعی بدن موجب می‌شود كه تاثیر ایمنی آن برای بدن افزایش پیدا كند. این متخصصان تاكید دارند كه مردان از نظر واكنش آنتی بادی در هنگام صبح بسیار قویتر هستند در حالی كه برای زنان این واكنش به هنگام بعدازظهر قوی‌تر و مطلوب‌تر است و به همین خاطر هر كدام در زمان مشخص شده می‌توانند از این مصون سازی بیشتر بهره ببرند.

منبع: رونامه اطلاعات

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.19044s, 18q