شش میم در تربیت موفق کودک

۱۳۹۰/۱۰/۲۱ - ۱۴:۰۳ - کد خبر: 40389
سلامت نیوز: نیاز روانی بچه‌های ما، عبارت است از انتقال اثر شش میم. این شش میم را هر كس در كارنامه گذشته زندگی‌اش دریافت كرده باشد، میم هفتمش موفقیت است كه خود به خود پدید خواهد آمد: 1- تو محبوبی، 2- تو محترمی، 3- تو مطرحی، 4- تو مهمی، 5- تو مفیدی و 6- تو می‌فهمی.


اگر ما در رفتار و گفتارمان این 6 میم را به فرزندان‌مان انتقال دهیم میم هفتم "موفقیت" خودبه‌‌خود خواهد آمد؛ یعنی باتری روانی انرژی‌‌دهنده فرد شارژ خواهد شد. در آن صورت این آدم در تحصیل و زندگی و كار و... . موفق خواهد شد.

 
ضد این شش میمی كه گفتید، آیا چیزهای دیگری هم هستند كه اگر پدر و مادرها انجامش ندهند، عكس این نتیجه را بگیرند؟

بله، آرایه 7 «ت» است كه خیلی سخت است. این 7 «ت» را هر كسی دریافت كرد، «ت» هشتمش تباهی است كه انتظارش را می‌كشد: 1- تنبیه، 2- توهین، 3- تهدید، 4- تحقیر، 5- تبعیض، 6- تنفر و 7- ترس. همه افراد شكست خورده و جامعه ستیزها و...، در كارنامه‌های‌خود این «ت» ها را دارند، یعنی تاثیر «ت» تحقیر با «ت‌» تحسین، زمین تا آسمان است.»

بنابراین اگر تلاش كنیم كه نكات و ویژگی های مثبت فرزندانمان را برجسته نموده و آنها را بابت این ویژگی ها تشویق نماییم به صورت ناخودآگاه و بلكه شاید آگاهانه سعی برآن خواهند داشت تا برای تشویق بیشتر و مورد تایید قرار گرفتن آن ویژگی ها را در وجود خود افزایش دهند.


اگر ما در رفتار و گفتارمان 6 میم را "1- تو محبوبی، 2- تو محترمی، 3- تو مطرحی، 4- تو مهمی، 5- تو مفیدی و 6- تو می‌فهمی" به فرزندانمان انتقال دهیم میم هفتم "موفقیت" خودبه‌‌خود خواهد آمد.


و حال آنكه در صورت تحقیر و تنبیه آنان، خود را به همان صورتی می پذیرند كه شما آنها را خطاب نمودید و متصور شده اید. به علاوه این كه خاصیتی در تنبیه هست كه در تشویق یافت نمی شود و آن ایجاد روحیه مقاومت و لجبازی است . با ایجاد این حالت در وجودش، زمینه ای را برای عدم پذیرش هرچه راستی و درستی است فراهم می كنیم .


كافیست كمی فكر كنید شما بیشتر توسط كسانی كه محبت و عشق خود را ابراز می كنند و در ایفای آن خساست به خرج نمی دهند جذب می شوید یا افرادی كه مدام با تحقیر شما در جهت لطمه به شخصیتتان فعالیت می كنند.

منبع:تبیان
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.01359s, 19q