ماده ای به نام سفیدکننده دندان نداریم

۱۳۹۰/۱۰/۲۳ - ۱۳:۰۴ - کد خبر: 40492
سلامت نیوز: به طور معمول هیچ ماده ای به نام سفیدکننده دندان وجود ندارد و هر ماده شیمیایی که برای سفیدکردن دندان ها به کار می رود، عوارض دارد.

دکتر مصطفی شهابی رئیس دانشکده دندان پزشکی مشهد و متخصص ارتودنسی و دانشیار دانشکده دندان پزشکی با بیان این مطلب به خراسان می افزاید: رنگ دندان هر فرد با رنگ صورت وچهره او هماهنگ است و به طور طبیعی به سفیدکردن دندان نیازی نیست مگر در مواردی از قبیل صدمه دیدن دندان یا زمانی که عصب دندان آسیب دیده است که در این صورت راه هایی برای برطرف کردن رنگ غیرطبیعی دندان وجود دارد.
وی در ادامه صحبت هایش با اشاره به این که موادی که برای سفیدکردن دندان به کار می رود سطح صاف دندان ها را به سطح زبر و ناصاف تبدیل می کند، می افزاید: اگرچه ممکن است در کوتاه مدت ظاهر دندان ها را سفید و زیباتربه نظر آید اما به دلیل سطح ناصافی که ایجاد می کندرنگ دندان ها خیلی زود تغییر می کند و به دلیل زبری سطح دندان ها، مواد خوراکی در سطح آن جمع می شود و دندان زردتر از قبل به نظر می آید. دکتر شهابی می افزاید: استفاده از خمیردندان هایی که موادتشکیل دهنده آن چندان زبر نباشد و اثر سفیدکنندگی آن طولانی مدت باشد، به تدریج باعث سفیدشدن دندان و رنگ طبیعی آن می شود. اما اگر از موادی استفاده شود که به سرعت دندان ها را سفید می کند، به همان سرعت نیز دندان تغییر رنگ پیدا می کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.68266s, 18q