معضل آلودگی هوا از حد بحران فراتر رفته است

۱۳۹۰/۱۰/۲۵ - ۱۲:۴۲ - کد خبر: 40538
سلامت نیوز: عضو هیات رییسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی در آستانه 29 دی در«روز هوای پاک» اعلام کرد: مشکل ما در بخش آلودگی هوا فراتر از آن چیزی است که عنوان می شود و همین مهم ضرورت همراهی بیشتر دولت در حل این معضل را می طلبد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، مهرداد لاهوتی با تاکید بر این که سالانه هزاران نفر بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند، افزود: چندین برابر نیز به بیماری-های قلبی و تنفسی دچار می شوند و هر گونه تاخیر در حل این معضل، مرگ و میر و بیماری های بیشتری را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به این که هوای تهران پر از آلاینده های سمی است و وقت آن رسیده که دولت موضوع آلودگی هوا را جدی بگیرد، گفت: توسعه کیفی و کمی حمل و نقل عمومی یکی از راهکارهای کاهش آلودگی هواست که در این زمینه باید تعامل بیشتری بین دولت و مدیریت شهری صورت گیرد.

لاهوتی دلیل پیگیری اعتبارات متروی تهران و مسائل مربوط به توسعه حمل و نقل عمومی پایتخت از سوی نمایندگان مجلس را حل این معضل در بُعد کلان دانست و اظهار کرد: امروزه با مشکلات جدی در بحث آلودگی هوا مواجه هستیم و این معضل از حد بحران فراتر رفته است.

وی با انتقاد از سیاسی کاری در موضوعات مربوط به حمل و نقل عمومی به موازات سوء مدیریت در این بخش طی سال های گذشته، تصریح کرد: به حد کافی از قبال سیاسی کاری در این بخش ضرر کرده و ضربه خورده ایم و وقت آن رسیده که به خاطر شهروندان حاشیه ها کنار گذاشته شود.

این نماینده عضو فراکسیون مدیریت شهری مجلس در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم مشکلات موجود و مباحثی که در زمینه آلودگی هوا مطرح شده حساسیتهای لازم را در مسئولان ایجاد کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14815s, 18q