چه نوع مولتی ویتامینی برای ما مناسب است؟

۱۳۹۰/۱۰/۲۶ - ۱۲:۱۱ - کد خبر: 40648
سلامت نیوز :وقتی دائم این توصیه را می شنویم كه ویتامین ها تاثیر مهمی در كاهش احتمال بروز سرطان ها و سایر بیماری ها دارند به فكر می افتیم كه این املاح ضروری را به بدن خود برسانیم،اما سوال این است كه كدام ویتامین دراین زمینه بیشتر به ما كمك می كند؟.
به گزارش ایسنا، سایت اینترنتی ارگانیك مقاله ای را با هدف كمك به انتخاب بهترین گزینه ها منتشر كرده است.
دراین مقاله به هشت نكته كاربردی اشاره شده كه هنگام انتخاب مولتی ویتامین مناسب خودتان می توانید از این نكات كمك بگیرید. این دستورالعمل ها عبارتند از:
1- از ویتامین هایی استفاده كنید كه برچسب شركت های تولیدكننده مطمئن را دارند به این ترتیب اطمینان خواهید داشت كه محصول مربوطه واقعا حاوی همان مواد و تركیباتی است كه روی برچسب آن چاپ شده است.
2- سن، جنسیت و شرایط جسمی خود را همواره درنظر بگیرید و مولتی ویتامینی را انتخاب كنید كه فرمول آن مخصوص شرایط شایسته شده باشد.
3- اگر محصول مورد نظر تاریخ انقضاء ندارد از خرید آن خودداری كنید. حتی مولتی ویتامین ها هم باید تازه باشند تا خواص خود را حفظ كنند.
4-هیچ ریزمغذی به تنهایی عمل نمی كند یعنی برای تاثیرگذاری و عملكرد مناسب نیازمند وجود ریز مغذی ها و املاح دیگر است. بنابر این درجست وجوی طیفی گسترده از ویتامین ها، املاح معدنی، آنزیم ها، اسید آمینه و آنتی اكسیدان ها باشید.
5- از مكمل هایی استفاده كنید كه فاقد هر نوع ماده اعتیادآور مثل قند، نشاسته، گلوتن یا رنگ ها و طعم دهنده های مصنوعی باشند.
6- املاح معدنی را انتخاب كنید كه فرآیند
«Chelation» را پشت سرگذاشته باشند. این فرآیند در واقع اسیدهای چرب با اسید آمینه ها را به املاح پیوند می زند و به جذب آنها در بدن كمك می كند.
7- اگر گیاهخوار هستید درخرید محصول مورد نظر خود دقت كنید. چون بسیاری از محصولات حاوی روغن های ماهی با ماده حاصل از گوشت یا ماكیان هستند.
8- بالاخره اینكه از یك مولتی ویتامین استفاده كنید كه از مواد ارگانیك تهیه شده باشد.
مولتی ویتامین ارگانیك عاری از مواد شیمیایی مصنوعی، آفت كش ها، هورمون های رشد و آنتی بیوتیك ها است كه پرهیز از تمام آنها حائز اهمیت است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.69444s, 18q