عامل ایجاد سینوزیت، عفونت های میكروبی و ویروسی است

۱۳۹۱/۰۱/۱۸ - ۰۹:۴۴ - کد خبر: 45116
سلامت نیوز: فوق تخصص بیماری های عفونی گفت: عامل ایجاد سینوزیت، التهاب سینوس‌های اطراف صورت یا عفونت‌های میكروبی، باكتریایی و ویروسی است.

دكتر مسعود مردانی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: سینوزیت می تواند هر كدام از سینوس ها را بطور مجزا یا همراه یك یا همه سینوس ها درگیر كرده باشد، به این ترتیب در مواقع تشدید می تواند همه سینوس های یاد شده درگیر شوند و پان سینوزیت ایجاد شود.

وی ادامه داد: بسته به روند عفونت، سینوزیت ها می تواند به صورت حاد با علامت برجسته و مشخص و یا به صورت كند و تدریجی و مزمن تقسیم بندی شود.

مردانی گفت: سینوزیت حاد، بیماری كوتاه مدتی است كه به آنتی‌بیوتیك‌ها و داروهای ضد‌احتقان به خوبی پاسخ می‌دهد.

این فوق تخصص بیماری های عفونی گفت: سینوزیت مزمن، سینوزیتی است كه حداقل شش ماه طول كشیده باشد، در این مورد درمان دارویی و جراحی بطور توام انجام خواهد شد.

وی با اشاره به علایم سینوزیت حاد، گفت: درد، فشار روی صورت، انسداد بینی، ترشح بینی، كاهش حس بویایی و سرفه غیر ریوی در كودكان از علایم این بیماری است.

مردانی گفت: علاوه بر این، افراد مبتلا به این اختلال ممكن است از تب، بوی بد دهان، خستگی، درد دندان و سرفه نیز رنج ببرند.

وی ادامه داد: افراد سیگاری مبتلا به سینوزیت باید ترك سیگار را در برنامه خود قرار دهند زیرا كشیدن سیگار، بیماری سینوزیت را تشدید می كند.

مردانی گفت: كشیدن سیگار سبب می شود كه اطرافیان آن ها نیز در معرض بیماری سینوزیت قرار گیرند.

وی اضافه كرد: كشیدن سیگار بتدریج قدرت دفاعی مژك های دستگاه تنفسی در مقابله با بیماری های میكروبی و ویروسی را از بین می برد و در نهایت منجر به سرطان می شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.24071s, 18q