فلفل قرمز از بیماری قلبی پیشگیری می‌کند

۱۳۹۱/۰۱/۱۸ - ۱۹:۳۷ - کد خبر: 45166
فلفل قرمز از بیماری قلبی پیشگیری می‌کند
سلامت نیوز: محققان آمریکایی در تحقیقات تازه خود دریافتند که مصرف فلفل قرمز نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا به بیماریهای قلبی بازی می کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاری خاورمیانه، این تحقیقات نشان می دهد که فلفل قرمز فواید بیشماری دارد و نقش زیادی در محافظت از قلب در مقابل بیماریها ایفا می کند بویژه که بیماریهای قلبی اولین عامل مرگ و میر در جهان به شمار می آید.

محققان آمریکایی گفتند فلفل قرمز برای قلب مفید است زیرا حاوی ماده "capsaicin" است که فواید زیادی دارد.

برپایه این گزارش، مهمترین استفاده از فلفل قرمز در پمادهای مسکن و برای درمان خشکی زانو است.

تحقیقات درگذشته نیز نشان داد که فلفل قرمز در کاهش فشار خون و سطح کلسترول و کاهش خطر ابتلا به سکته نقش دارد.

پژوهشگران گفتند که آنها به نتایج جدیدی درباره فواید درمانی فلفل قرمز رسیده اند و این نتایج نشان می دهد؛ فلفل قرمز از طریق دو مکانیزم سلامت قلب را بهبود می بخشد نخست اینکه باعث کاهش سطح کلسترول خون شده و شکسته شدن و دفع آن از بدن را افزایش می دهد.

وی درباره مکانیزم دوم گفت: ماده "capsaicin" موجود در فلفل قرمز عملکرد عروق خونی قلب را بهبود می بخشد زیرا ژن افزایش دهنده انقباض این عروق خونی را مهار کرده و درنتیجه باعث افزایش جریان خون در رگهای خونی و بهبود عملکرد قلب به عنوان یک پمپ می شود.

پژوهشگران درعین حال گفتند نباید براساس نتایج این تحقیقات در مصرف فلفل قرمز زیاده روی کرد بلکه باید تعادل را در مصرف آن حفظ کرد تا زیانی به همراه نداشته باشد.

نتایج این تحقیقات در کنفرانس علمی جمعیت شیمی آمریکا در سن دیاگو ارائه شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.12352s, 18q