ثبت نام آزمون پذیرش دستیار تخصصی دندانپزشکی از فردا

۱۳۹۱/۰۱/۱۹ - ۱۲:۴۳ - کد خبر: 45267
سلامت نیوز: رئیس سازمان سنجش آموزش پزشکی از ثبت نام بیست و ششمین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی از فردا مورخ 20 فروردین ماه سال 1391به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی http://sanjeshp.ir انجام خواهد شد.

جبرائیل نسل سراجی رئیس سازمان سنجش آموزش پزشکی در گفتگو با سینانیوز گفت: «داوطلبان می‌توانند از فردا با مراجعه به سایت سنجش آموزش نسبت به ثبت نام این آزمون اقدام نمایند.»

قابل توجه متقاضیان، بیست و ششمین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۱۳۹۱ به صورت متمرکز در تعدادی از دانشگاههای علوم پزشکی کشور برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است آزمون در تیر ماه سال ۱۳۹۱ برگزار خواهد شد.
دانشجویان سال آخر به شرط فارغ التحصیل شدن تا تاریخ ۲۴ تیرماه و یا واجدین شرایط تبصره‌های زیر که تا تاریخ ۳۱ شهریوز ماه فارغ التحصیل شوند مجاز به شرکت در آزمون ورودی دستیاری سال ۹۱ می‌باشند.
۱. اول کلیه مشمولین آئین نامه «تسهیلات آموزشی، پژوهشی و رفاهی ویژه استعدادهای درخشان» فقط یک نوبت با استفاده از این تسهیلات
۲. به ازای هر ۵۰ نفر دانشجو یک نفر به عنوان رتبه بر‌تر از هر یک از دانشگاههای علوم پزشکی از دانشجویان ورودی کنکور سراسری بهمن سال ۱۳۸۴ و مهرماه سال ۱۳۸۵
۳. دانشجویان دندانپزشکی عمومی متأهل (اعم ازخانم وآقا) به استناد قانون تسهیل ازدواج جوانان می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.
۴. معافیت تحصیلی برای مشمولین نظام وظیفه ٬ فقط برای دانشجویان ذکوری که دارای شرایط تبصره‌های ۱ ٬ ۲ و ۳ بند ۳ باشند صادر می‌گردد.
۵. دانشجویان مشمول بند ۳ این اطلاعیه در صورت قبولی در آزمون دستیاری چنانچه تا تاریخ‌های مورد اشاره فارغ التحصیل نگردند قبولی آنان کان لم یکن تلقی می‌گردد.
۶. کلیه فارغ التحصیلانی که از سهمیه استانی در دوره دندانپزشکی عمومی استفاده نموده‌اند همانند سایر فارغ التحصیلان ملزم به ارائه گواهی شروع طرح در استانهای محل تعهد مطابق شرایط اعلام شده و حداکثر تا ۳ ماه بعد از فارغ التحصیلی می‌باشند.
۷. کلیه فارغ التحصیلانی که از سهمیه استانی در دوره دندانپزشکی عمومی استفاده نموده‌اند و طرح نیروی انسانی را به پایان رسانیده و یا معاف از طرح گردیده‌اند ملزم به ارائه گواهی اشتغال در استان محل تعهد خود (از معاونت درمان دانشگاه محل خدمت) می‌باشند.
۸. متقاضیانی که در آزمون دستیاری دندانپزشکی سال ۹۰ گواهی مبنی بر فراغت از تحصیل تا تاریخ ۲۴/۴/۹۰ یا ۳۱/۶/۹۰ ارائه نموده‌اند (موضوع تبصره‌های ۳-۲-۱ بند ۳ این اطلاعیه) فقط در صورتی که طرح خود را حداکثر۳ ماه پس از فارغ التحصیلی در مناطق چهارپنجم و محروم‌تر شروع نموده باشند مجاز به شرکت در آزمون می‌باشند. یا در صورت معافیت از طرح دوره عمومی گواهی معافیت از طرح را ارائه نمایند
۹. کلیه داوطلبان بومی که تمایل به استفاده از پذیرش سهمیه بومی (تعهد خاص) دارند موظف به تکمیل فرم مربوط به بومی بودن در دانشگاههای علوم پزشکی استان مورد تعهد می‌باشند (جزئیات آن در اطلاعیه‌های بعدی مشخص می‌گردد).
از لحاظ انجام خدمت وظیفه عمومی، کلیه داوطلبان ذکور می‌بایست دارای یکی از شرایط زیر باشند:
۱. داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم
۲. اتمام خدمت سربازی تا ۳۱/۶/۹۱
۳. داوطلبان واجد شرایط سه گانه زیر، پیش از انجام خدمت وظیفهٔ عمومی می‌توانند در آزمون شرکت نمایند: اول کسانی که یک درصد بر‌تر (اول) دانشگاه‌ها هستند و دوم مشمولین آیین نامه استعدادهای درخشان و در آخر مشمولین قانون متأهلین از جمله این افراد می‌باشند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.69713s, 18q