زندگی روستایی آسم را دور می کند

۱۳۹۱/۰۱/۲۱ - ۱۰:۲۴ - کد خبر: 45424
سلامت نیوز: اگر شما هم دور و برتان کودکان کم سن و سال زیاد دیده باشید لابد شما هم متوجه شده اید که این روزها چقدر آلرژی در میان کودکان زیاد شده است.

شاید شما هم این سوال برایتان پیش آمده باشد که علت این همه آلرژی در کودکان چیست؟ نتیجه تحقیق تازه محققان آمریکایی در مرکز آسم و آلرژی ایندیانا پولیس شاید جوابگوی این سوال شما باشد.

 این محققان اعلام کرده اند کودکانی که با سبک زندگی روستایی و در مزارع کشاورزی بزرگ می شوند کمتر از کودکان شهری به آسم و آلرژی مبتلا می شوند و علتش هم محیطی است که در آن رشد می کنند. آنها معتقدند محیطهای بسیار تمیز موجب شدت شیوع آلرژی می شوند. هر چه محیط عمومی و خانه های ما تمیز تر باشد کودکان کمتر در معرض جرمها و آلودگی های میکروبی و مواد دیگر قرار می گیرند و بنابر این سیستم ایمنی آنها در حین تکامل و شکل گیری این مواد را شناسایی نکرده و در نتیجه به محض اینکه با آنها مواجه می شود آنها را دشمن می انگارد و به آنها واکنش می دهد.

 و به همین علت شما می توانید به عنوان واکنش حساسیت مانند آبریزش بینی و سرفه و سوزش چشم این عکس العمل را مشاهده کنید. البته این آلرژی مخصوص کودکان نیست و در تمام گروههای سنی از سال های 1980 شیوع بیماریهای آلرژیک زیادتر شده است. تخمین زده می شود که در آمریکا 50 میلیون نفر از انواع آلرژی رنج می برند.

منبع: روزنامه اطلاعات

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.50915s, 18q