33 سالگی، سن خوشبختی

۱۳۹۱/۰۱/۲۱ - ۱۲:۰۶ - کد خبر: 45468
سلامت نیوز: آیا باید 33 ساله بود تا واقعا احساس خوشبختی كرد؟ یك تحقیق چنین چیزی را نشان می دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام جم آنلاین، معمولا گفته می شود خوشبختی سن و سال نمی شناسد. اما یك تحقیق انگلیسی ها تلاش كرده تا خلاف این گفته را ثابت كند.

سایت فریندز یونایتد در این رابطه از انگلیسی های 40 سال به بالا سوال كرده است. در میان پرسش شوندگان 70 درصد گفته اند پس از پشت سر گذاشتن 33 سالگی دیگر واقعا احساس خوشبختی نكرده اند. دوره ای كه به مراتب شادتر از دوره نوجوانی ، كودكی یا دوره دانشجویی شان بوده است.

16 درصد دوره نوجوانی و كودكی را بهترین دوره زندگی خود دانسته و 6 درصد گفته اند دوره دانشجویی شادترین زمان آنها بوده است.

به این ترتیب به نظر می رسد كه 33 سالگی سن ایده‌آل برای زندگی شخصی و حرفه ای انسان باشد. در واقع، اوان 30 سالگی  دوره یك خودمختاری جدید و استقلال مالی است و در عین حال سنی است كه  به طور كلی در آن تصمیمات و انتخاب های اصلی زندگی  صورت می گیرند.

دانا داوسون، روانشناس توضیح می دهد: در 30 سالگی معصومیت از بین رفته است، اما ما حس واقع گرایی را حفظ می كنیم و یك احساس امید قوی در ما وجود دارد ، همین طور حس مبارزه و ما شدیدا به  توانایی ها و قابلیت های خود معتقد هستیم. در این سن هنوز بدبینی و احساس خستگی كه در سال های آتی در پیش هستند ، در ما وجود ندارند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.71473s, 18q