تاخیر ۵ روزه هلال احمر در توزیع دارو‌ی بیماران کلیوی

۱۳۹۱/۰۱/۲۳ - ۱۵:۱۶ - کد خبر: 45663
تاخیر ۵ روزه هلال احمر در توزیع دارو‌ی بیماران کلیوی
سلامت نیوز : توزیع داروهای بیماران کلیوی همواره با اوضاع نامناسبی روبه رو بوده است و هر از چند گاهی شاهد کمیابی داروهای بیماران کلیوی در بازار دارویی کشور هستیم و متاسفانه با مدیریت‌های نامناسب و به نوعی عدم حل مسئله، اوضاع کمی از وضعیت بحران خارج و دوباره پس از مدتی به وضعیت اولیه خود باز می‌گردد و این موضوع بیانگر تمهیدات کوتاه مدت مسئولین مربوطه است و در این میان، بیماران کلیوی قربانی بازار دارویی کشور هستند.

در پایانی‌ترین روزهای سال گذشته نیز شاهد کمبود یکی از اقلام دارویی مهم بیماران کلیوی به نام راپامیون که نقش به سزا و مهمی را در نتیجه پیوند کلیه رقم می‌زند، بودیم از این رو مسئله کمبود داروهای بیماران کلیوی را از رییس انجمن حمایت از بیماران کلیوی پیگیری کردیم. مصطفی قاسمی در گفت‌و‌گو با سینا نیوز با اشاره به جلسات و مذاکره بین انجمن بیماران کلیوی و هلال احمر گفت: طی جلسات و مذاکرات انجام شده میان انجمن بیماران کلیوی و مدیر داروخانه‌های هلال احمر، نکاتی مبنی بر حل موقت بحران توزیع دارویی به ویژه در خصوص داروهای بیماران دیالیزی و کلیوی گفته شد که نتیجه آن توزیع داروهای اضافه چند استان از جمله مشهد، شیراز، اصفهان در تهران بود تا موقتا جلوی این بحران گرفته شود. رییس انجمن حمایت از بیماران کلیوی با بیان تاخیر در توزیع این دارو‌ها گفت: علیرغم مذاکرات صورت گرفته در این جلسات، قرار بود توزیع دارو توسط هلال احمر از روز شنبه ۱۹ فروردین آغاز شود که متاسفانه این امر اجرا نشده است و با تاخیر ۵روزه دراجرای نتایج این مذاکرات و توزیع دارو‌ها روبه رو بودیم.

چرا صورت مسئله بحران دارو نادیده گرفته می‌شود؟
وی ارائه این راهکار‌ها را عدم مدیریت بحران دانست و اظهار داشت: تا کنون اقدامات کم و بیش مثبتی در خصوص بیماران کلیوی لحاظ شده است با این حال ارائه تمهیداتی از این قبیل، وضعیت بازار توزیع دارو را نامناسب کرده است و به هیچ وجه، بحران مدیریت نمی شود. قاسمی در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر توزیع دارویی، هر ۱۵ روز یک بار تعیین شده است و بیماران نیاز به مصرف این دارو‌ها دارند و متاسفانه با کمبود دارویی و اوضاع نامناسب حتی در پایتخت، بیماران به ویژه بیماران دیالیزی و پیوند کلیه نیازمند رسیدگی هرچه بیشتر مسئولین هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.39699s, 18q