چكاندن آب لیمو و پیاز در چشم، راهكار درمان آب سیاه نیست

۱۳۹۱/۰۱/۲۵ - ۱۰:۱۰ - کد خبر: 45702
سلامت نیوز: یک فوق تخصص چشم با تاکید بر خطرناک بودن ریختن آب لیمو در چشم اظهار داشت: اثرات درمانی شستشوی چشم با آب لیمو نه تنها پایه علمی ندارد بلکه ممکن است این اسید در بافت‌های چشم نفوذ پیدا کند و موجب تخریب آنها شود.

دکتر علی عبدالهی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: در صورت بروز مشکل در چشم یا پلک‌ها باید دلیل آن را جستجو کرد و بر اساس آن دلیل درمان مخصوص آنها را آغاز کرد و شستن چشم ها با موادی مثل چای، آب لیمو و غیره دلیلی ندارد.

این فوق تخصص چشم بیان کرد: شستن چشم ها با چای ممکن است هیچ عارضه یا آسیبی برای چشم ها در پی نداشته باشد اما قطعا اثر مثبتی هم نخواهد داشت و اثرات درمانی که افراد برای آن متصور می شوند اشتباه و بدون پایه علمی است.

دکتر عبدالهی با اشاره به اینکه شستن چشم‌ها با چای یا آب لیمو هیچ تاثیری در افزایش سوی چشم و بینایی افراد ندارد، گفت: در صورت کم شدن دید یا اختلال در بینایی فرد باید به دنبال علت این مسئله بود و بر اساس علت، درمان اختصاصی را انجام داد.

وی با تاکید بر خطرناک بودن ریختن آب لیمو در چشم اظهار داشت: اثرات درمانی شستشوی چشم با آب لیمو نه تنها پایه علمی ندارد بلکه ممکن است این اسید در بافتهای چشم نفوذ پیدا کند و موجب تخریب این بافتها شود.

این متخصص چشم افزود: در صورت تماس چشم با اسیدهای قوی‌تر مثل وارد شدن اسید باتری ماشین در چشم به علت ترکیدن آن ممکن است بینایی چشم از بین برود که این مسئله قابل جبران نیست.

وی در خصوص استفاده خودسرانه از قطره‌های چشمی اظهار داشت: در صورتی که افراد از قطره‌های چشمی استفاده می‌کنند باید با دلیل موجه و دستور پزشک باشد و کاربرد و دستورالعمل آن را مطالعه کنند در غیر این صورت خودسرانه اقدام به مصرف این قطره‌ها نکنند.

دکتر عبدالهی همچنین اثر درمانی مخلوط آب لیمو و پیاز برای درمان آب سیاه چشم را غیرعلمی دانست و گفت: این کار به صورت قطره چشمی در یکی از کشورها انجام می شود که هیچ مبنای علمی ندارد و صحیح نیست.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.30682s, 18q