مرحله دوم المپیاد سلامت 90 برگزار می شود

۱۳۹۱/۰۱/۲۶ - ۱۳:۵۵ - کد خبر: 45838
سلامت نیوز : به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ دكتر طباطبایی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی زاهدان در این باره گفت: ‌این اولین المپیاد سلامت است كه در كشور برگزار می شود.

دكتر طباطبایی ادامه داد: مرحله اول این المپیاد دهه فجر سال گذشته و با شركت 18 هزار دانش آموز برگزار شد كه 2هزار و 230 نفر از شركت كنندگان موفق به كسب حدنصاب نمره شدند.وی افزود: دانش آموزان در مرحله اول، پس از مطالعه بخش بهداشت كتاب حرفه و فن مقاطع اول، دوم و سوم راهنمایی در آزمون این المپیاد شركت كردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی زاهدان تصریح كرد: منبع آزمون مرحله دوم ویژه نامه المپیاد سلامت 90 بود كه به همت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی زاهدان تهیه و در اختیار پذیرفته شدگان مرحله اول قرار گرفت.وی ادامه داد: دانش آموزان در مرحله نهایی به 100 سوال در خصوص بهداشت فردی ، بیماری های شایع در استان، مراقبت های بهداشتی اولیه ، تغذیه و دوران بلوغ پاسخ می دهند.

دكتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی زاهدان اضافه كرد: ‌3 نفر در این المپیاد پذیرفته می شوند كه به پذیرفته شدگان به ترتیب جوایزی از قبیل كمك هزینه حج عمره، كمك هزینه سفر عتبات عالیات و كمك هرینه سفر به مشهد مقدس اعطا می شود.گفتنی است : 2 نفر از شركت كنندگان در این مرحله از دانش آموزان مدارس استثنایی استان بودند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
آیدا
ایا برای دانش اموزان سوم راهنمایی المپیاد علوم سوم راهنمایی است ؟
1.44157s, 19q