طرح سامان دهي تابلوي پزشكان آغاز مي‌شود

۱۳۸۶/۰۳/۲۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4591
طرح سامان دهي تابلوي پزشكان آغاز مي‌شود
دكتر هويدا، معاون رفاهي و اجتماعي سازمان نظام پزشكي، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: طرح سامان دهي تابلوي پزشكان از مدت‌ها پيش مورد بحث بود، اما به دلايلي به صورت علني به اين موضوع پرداخته نمي‌شد.
وي گفت: طبق جلساتي كه با مدير عامل زيباسازي شهر تهران داشتيم، درصدد هستيم تا در خصوص محل نصب و تعداد تابلوي پزشكان تغييراتي به وجود بياوريم.
دكتر هويدا تأكيد كرد: طبق آئين نامه سازمان نظام پزشكي، هر پزشك مي‌تواند 2 تابلو داشته باشد كه يكي را در سردر مطب و ديگري را در خيابان يا كوچه به منظور راهنمايي بيماران نصب كند.
وي ادامه داد: به دليل ناهماهنگ بودن تابلوهاي پزشكان از نظر شكل و اندازه و تعداد زيادي كه در مجتمع‌هاي پزشكي وجود دارد تصميماتي اتخاذ شده است تا فقط يك تابلو در خيابان يا درب مجتمع‌هاي پزشكي نصب و اسامي پزشكان در داخل مجتمع نوشته شود.
دكتر هويدا تصريح كرد: درخصوص طرح تابلوي پزشكان نظر مدير عامل زيباسازي شهر تهران بر اين است كه يك فلش براي راهنمايي روي ديوار نصب شود كه در تاريكي نيز به دليل داشتن نور كافي براي بيمار قابل رويت باشد.
وي يادآور شد: تمامي اين طرح‌ها و نظرات ارايه شده از سوي مدير عامل زيباسازي شهر تهران پس از بررسي و نظارت و تصويب نهايي هيئت مديره سازمان نظام پزشكي يكشنبه آينده به اطلاع عموم و پزشكان مي‌رسد.
آرم طرح ترافيك پزشكان طبق نيازهاي سازمان حمل و نقل و ترافيك توزيع مي‌شود.
دكتر هويدا درخصوص واگذاري آرم طرح ترافيك پزشكان گفت: واگذاري آرم طرح ترافيك طبق شرايط موجود به پزشكاني كه در محدوده طرح ترافيك هستند داده مي‌شود و توزيع آن طبق نيازهاي سازمان حمل و نقل و ترافيك است.
وي ادامه داد: امسال سازمان نظام پزشكي به خاطر كم كردن ازدحام موجود براي ثبت نام در اين طرح و اين كه وقت پزشكان بايد صرف خدمت به بيماران شود، از طريق اينترنت اقدام به ثبت نام از پزشكان كرده است و از اول تير تا 15 مرداد به مدت 45 روز اين كار انجام مي‌شود.
وي گفت: مذاكراتي با شعب پيك بادپا انجام داده‌ايم تا بتوانيم مدارك پزشكان را از طريق پيك دريافت كنيم و به اين وسيله از صرف وقت اضافي پزشكان خودداري كنيم.
دكتر هويدا يادآور شد: سال گذشته سازمان حمل و نقل تعداد 4500 آرم طرح ترافيك در اختيار سازمان نظام پزشكي قرار داد كه اين تعداد با توجه به افزايش محدوده طرح ترافيك و مراجعه بيش از 9000 پزشك براي ثبت نام در اين طرح به 6300 آرم افزايش پيدا كرده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.05749s, 19q