18 درصد زنان ميگرن دارند

۱۳۸۶/۰۳/۲۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4592
18 درصد زنان ميگرن دارند
دكتر حجازي، متخصص مغز و اعصاب، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: ميگرن عارضه اي است که بيشتر از سردرد ناشي مي شود، درد ضربان دار ميگرن كه معمولا در يك طرف سر بروز مي كند، اغلب با تهوع استفراغ و حساسيت شديد به نور همراه است و فرد احساس يك ناخوشي عمومي مي كند.
وي گفت: فرد مبتلا ممكن است، دچار گرفتگي بيني، تاري ديد، اسهال، احساس غيرطبيعي گرما يا سرما، اضطراب و ناتواني در تمركز شود.
حجازي با بيان اين كه ميزان بالاتر شيوع ميگرن در زنان به نوسانات ميزان هورمون جنسي زنانه يا استروژن ارتباط دادرد، افزود: كاهش ميزان استروژن در پيش از قاعدگي ماهانه باعث تحرك و بروز ميگرن قاعدگي مي شود، كه نسبت به اشكال ديگر ميگرن شديدتر و طولاني تر است .اين نوع ميگرن معمولا در بارداري كه سطح استروژن بالاست، فروكش مي كند و با يائسگي و پايان نوسانات هورموني پايان مي پذيرد.
اين متخصص مغز و اعصاب با اشاره به استرس، تغييرات آب و هوايي، خستگي و اختلالات خواب و مصرف بيش از حد داروهاي مسكن را علل شايع آغاز حمله ميگرن برشمرد و گفت: هم اكنون داروهاي بسياري در دست است كه يا از حمله ميگرن جلوگيري مي كند و يا باعث فروكش كردن سردرد آغاز شده مي شوند و بيماران مي توانند با مراجعه به پزشك متخصص از درمان هاي قطعي موجود استفاده كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.24542s, 18q