لزوم تأمين آگاهي دانش آموزان درباره ايدز

۱۳۸۶/۰۳/۲۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4593
لزوم تأمين آگاهي دانش آموزان درباره ايدز
دکتر احمدي فر، عضو هيئت علمي دانشکده بهداشت و انسيتيتو تحقيقات بهداشتي، در گفتگو با خبرنگاران افزود: بيماري ايدز به عنوان يکي از بلاهاي جان آدمي در دهه هاي اخير است که از طريق ويروس اچ آي وي منتقل مي شود و هنوز به رغم تلاش هاي فراوان در جهان درمان مؤثري براي اين بيماري يافت نشده است.
وي گفت: هم اکنون تنها راه مبارزه با اين بيماري ارتقاي سطح آگاهي و دانش جامعه به ويژه جوانان و نوجوانان در اين مورد است و در اين راستا، تحقيقاتي درباره ميزان آگاهي دانش آموزان مقطع راهنمايي از بيماري ايدز در تهران انجام شده است.
وي تصريح کرد: در اين تحقيقات تعداد دو هزار نفر از دانش آموزان پسر مقطع راهنمايي به طور تصادفي انتخاب و مورد مطالعات آماري و پرسشي قرار گرفتند.
وي گفت: طبق آزمايشات بيشترين منبع کسب اطلاعات، تلوزيون و بعد دوستان بود و از لحاظ ميزان آگاهي 5/15 درصد آگاهي خوب، 3/30 درصد آگاهي متوسط، 2/54 درصد آگاهي ضعيف داشتند.
همچنين ميزان آگاهي و تحصيلات والدين ارتباط معني دار و قابل توجهي در دانش آموزان دارد.
وي ادامه داد: با توجه به سطح ناکافي آگاهي در دانش آموزان جامعه ما پيشنهاد مي شود، وزارت آموزش و پرورش با برنامه ريزي کلان از کارشناسان بهداشت عمومي براي ارتقاي هر چه بيشتر دانش و آگاهي و در نتيجه سلامت سازندگان آينده جامعه گام بردارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.72558s, 18q