پانزدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران اردیبهشت ماه در تهران برپا می شود

۱۳۹۱/۰۱/۲۹ - ۱۱:۱۵ - کد خبر: 46177
سلامت نیوز:  پانزدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران با محوریت بیماری های شایع و اثرگذار بر کیفیت زندگی از سوی انجمن اورولوژی ایران و با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی کشور و نیز میهمانان خارجی21 تا 24 اردیبهشت ماه در  پژوهشگاه نیروی تهران برپا می شود.

دکتر محمد علی زرگر نایب رئیس انجمن اورولوژی ایران با اعلام این خبر گفت: در این کنگره علاوه بر دستاوردهای جدید علمی، موضوعاتی به عنوان محور کنگره انتخاب شده اند که به لحاظ سلامت مردم، مورد توجه و اهمیت بوده یا به عنوان بیماری های رایج و اثرگذار بر کیفیت زندگی به شمار می روند.

وی از سنگ های سیستم ادراری، بزرگی خوش خیم پروستات و علایم ادراری در مردان، اختلال جنسی و نقص تسترون در مردان به عنوان چهار محور اصلی این کنگره نام برد و ابراز امیدواری کرد، انجمن اورولوژی ایران با برپایی چنین کنگره هایی که محل هم اندیشی متخصصان اورولوژی و دیگر تخصص های مرتبط است به سمت تدوین دستورالعمل های درمانی (Guide line) مناسب با این بیماری ها، مطابق با وضعیت بیماران کشور دست یابد.

به گفته دکتر زرگر در این کنگره همچنین مباحث ناباروری مردان و عقیمی (اندرولوژی)، بیماری های اطفال و ناهنجاری های پیش از تولد (پره نتال)، اورولوژی زنان، بی اختیاری ادرار، پیوند کلیه، صدمات دستگاه ادراری و جراحی های ترمیمی وابسته به آن مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

وی افزود: از آنجا که تشخیص به موقع تومورها به ویژه تومور پروستات نقش مهمی در حفظ سلامت و بقای بیمار دارد در پانزدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران، مباحث نوین مربوط به تشخیص زودهنگام و جراحی تومورهای دستگاه ادراری اعم از تومورهای خوش خیم و سرطانی به متخصصان ارایه خواهد شد.

وی از درمان های طبی و جراحی سنگ های کلیه و مباحث دیگری همچون عفونت های ادراری به عنوان دیگر مباحث این کنگره چهار روزه نام برد.

نایب رئیس انجمن اورولوژی ایران همچنین از حضور میهمانان خارجی در این کنگره از امریکا و اروپا خبر داد.

یادآور می شود در کنگره پانزدهم انجمن اورولوژی ایران، اورولوژیست ها، متخصصان زنان، پزشکان عمومی و جراحان عمومی حضور دارند.

همچنین همزمان با برپایی پانزدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران، ششمین کنگره پرستاری اورولوژی برپا می شود.

گفتنی است در کنار برپایی این کنگره نمایشگاه تجهیزات و کالاهای پزشکی مرتبط با اورولوژی به ارایه جدیدترین فن آوری های این رشته خواهند پرداخت.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه های اینترنتی www.iuatehran2012.ir  یا  www.iuanet.org مراجعه کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.49195s, 18q