ديابت هر10 ثانيه جان يک نفر را در دنيا مي گيرد

۱۳۸۶/۰۳/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4639
ديابت هر10 ثانيه جان يک نفر را در دنيا مي گيرد

دکتر« شکور اميدي» ايمونولوژيست و مديرعامل انجمن حمايت از بيماران ديابتي ، با بيان اين مطلب به ایسنا، گفت: ديابت معضلي جهاني است که صدمات جبران ناپذيري بر سلامت انسان‌ها، جوامع و اقتصاد بر جاي مي گذارد و هم اکنون بيش از 230 ميليون نفر در سراسر دنيا به اين بيماري مبتلا هستند.

وي با اشاره به اين که سالانه 7 ميليون بيمار ديابتي به آمار مبتلايان جهان افزوده مي‌شود، تصريح کرد: از اين رو پيش بيني مي شود رقم مبتلايان به ديابت در سال 2025 به 35 ميليون تن برسد.

دکتر اميدي با اشاره به اين که ديابت تهديدي جدي و رو به رشد براي بهداشت جهاني به شمار مي رود، خاطرنشان کرد: ساليانه بيش از 3 ميليون نفر بر اثر بيماري‌هاي مرتبط با ديابت جان خود را در جهان از دست مي دهند. به عبارت ديگر در هر 10 ثانيه يک نفر قرباني بيماري ديابت مي شود.

مديرعامل انجمن حمايت از بيماران ديابتي با بيان اين که هر چند تاکنون درماني قطعي براي ديابت کشف نشده است، افزود: اما دانش و توانايي مهار اين بيماري وجود دارد و مي توان با روش هاي موثر پيشگيرانه همچون تغذيه مناسب، تحرک بدني و دوري از محيط هاي استرس زا و آلوده، عوارض و دردهاي ناشي از اين بيماري را کاسته و از روند روبه رشد مرگ هاي زودرس ناشي از آن جلوگيري کرد.

دکتر اميدي در پايان خاطرنشان کرد: چنانچه هم اکنون دولت‌ها به ويژه در کشور، مسوولان بهداشتي شروع به استفاده از روش هاي کم هزينه درجهت اصلاح رژيم‌هاي غذايي و افزايش فعاليت‌هاي بدني نمايند و الگوي غلط زندگي را در کشور تغيير دهند، مي‌توان پيشرفت اين معضل همه گير را متوقف ساخت.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.94049s, 18q