شهروندانی که در یک قدمی تهران آب ندارند!

۱۳۹۱/۰۲/۰۲ - ۱۴:۰۳ - کد خبر: 46407
سلامت نیوز : به گزارش سلامت نیوز به نقل از افکار ؛ دبیر شورایاری قیامدشت گفت: از زمان ایجاد شهرستان قیامدشت در سال ۱۳۵۰ تاکنون مردم این منطقه از آب لوله کشی قابل شرب محروم هستند.

"حسین فتحی" گفت: آب لوله کشی قیامدشت به دلیل شور بودن و برخورداری از املاح زیاد قابل شرب نیست و تنها برای شست و شوی ظرف به کار می‌رود.

مردم قیامدشت آب شرب خود را از طریق شرکت‌های خصوصی تامین می‌کنند

وی تصریح کرد: از این رو مردم قیامدشت آب شرب خود را از طریق شرکت‌های خصوصی تامین می‌کنند. البته تعدادی از خانواده‌ها نیز اقدام به نصب دستگاههای تصفیه آب کرده‌اند.دبیر شورایاری قیامدشت در مورد توزیع آب شیرین از سوی شرکت خصوصی گفت: یک شرکت در قیامدشت و شرکت دیگر در "حصار امیر" آب غیرقابل شرب را تصفیه و با تانکر آب شیرین را توزیع می‌کنند و مردم هم دبه‌های خود را می‌آورند و این آب‌های شیرین را خریداری می‌کنند.

برای هر دبه ۲۰ لیتری باید ۲۰۰ تومان پرداخت کنند

وی در پاسخ به این سوال که هزینه آب‌های شیرین که از سوی این شرکت‌های خصوصی در بین مردم توزیع می‌شود چقدراست؟ گفت: فکر می‌کنم که برای هر دبه ۲۰ لیتری باید ۲۰۰ تومان پرداخت کنند.به گفته وی، مردم قیامدشت طبق تعرفه شهرهای اطراف تهران بابت آب لوله کشی پول پرداخت می‌کنند.فتحی با بیان اینکه بدین ترتیب مردم قیامدشت دوبار هزینه آب را پرداخت می‌کنند، افزود: یک بار هزینه برای آب لوله کشی که از چاه‌ها استخراج می‌شود و بار دیگر برای آب شیرینی که توسط شرکت‌های خصوصی توزیع می‌شود.دبیر شورا یاری قیامدشت تصریح کرد: همین موضوع باعث شده است که مردم قیامدشت هزینه‌های زیادی را برای تهیه آب متحمل شوند.

وضعیت آب قیام‌دشت اصلا درشأن مردم محروم آن نیست

فتحی با تاکید بر اینکه وضعیت آب قیام‌دشت اصلا درشأن مردم محروم آن نیست،افزود: با پی گیری‌های زیادی که کردیم مسئولان قول شفاهی داده‌اند که مردم قیامدشت هم در آینده نزدیک از آب سد ماملو که در جوار قیامدشت است بهره‌مند بشوند.وی خاطرنشان کرد: متاسفانه به صورت کتبی تاکنون چیزی ابلاغ نشده است که مردم قیامدشت از حق بهره‌مندی از آب سد ماملو برخوردار هستند.

امیدوارم مردم قیامدشت از نعمت آب شیرین بهره‌مند شوند

دبیرشورا یاری قیامدشت یادآور شد: به تازگی شنیده‌ام که کار تصفیه خانه جوار این سد هم تمام شده است، امیدوارم به موازات بهره‌مندی شهرستان پاکدشت و شهرستانهای دیگر اطراف تهران، مردم قیامدشت نیزاز نعمت آب شیرین بهره‌مند شوند.وی درپاسخ به این سوال که آیا تاکنون آب لوله کشی قیامدشت سلامتی مردم این منطقه را به خطر انداخته است گفت: مشکل حادی تاکنون در این زمینه به وجود نیامده است و اگر هم مشکلی وجوداشته، موردی بوده است زیرا این آب توسط سازمان آب کنتر ل می‌شود.

دربرخی موارد ازسیستان بلوچستان هم بیشتر مشکل داریم

فتحی تصریح کرد: آب لوله کشی قیامدشت از نظر سلامتی مشکلی ندارد زیرا اصلا قابل خوردن نیست.دبیرشورا یاری قیامدشت خاطرنشان کرد: فقدان آب شرب تنها یکی ازمشکلات قیامدشت است بعضی جاها ازسیستان بلوچستان هم مشکل بیشترداریم. قیامدشت با ۶۰هزارنفرجمعیت در ۲۰كیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.32674s, 18q