بیست و هشتمین کنگره رادیولوژی ایران در تهران برگزار می شود

۱۳۹۱/۰۲/۰۳ - ۱۰:۱۸ - کد خبر: 46481
سلامت نیوز: بیست و هشتمین کنگره رادیولوژی ایران با هدف ارایه جدیدترین شیوه های تصویربرداری پزشکی از سوی انجمن رادیولوژی ایران و با حضور جمعی از متخصصان داخل و خارج کشور 26 تا 29 اردیبهشت ماه  امسال در هتل المپیک تهران برگزار می شود.

به گزارش سلامت نیوز،دکتر غلامرضا بخشنده پور دبیر این کنگره با اعلام خبر فوق گفت: امروز تقریبا کلیه متخصصان رشته های مختلف پزشکی برای تشخیص بیماری ها، نیازمند  خدمات تصویربرداری پزشکی هستند  و افزایش دانش و مهارت متخصصان رادیولوژی در کنار استفاده از دستگاه های به روز تصویر برداری، پزشکان را در تشخیص هر چه دقیق ترو سریع تر بیماری ها یاری می دهد.

وی ادامه داد: در حال حاضر رادیولوژیست ها در دو حوزه تشخیص و درمان به فعالیت می پردازند که  خدمات بخش رادیولوژی درمانی ( مداخله ای) در کشور تاکنون کمتر مورد توجه  و معرفی  قرار گرفته است.

دکتر بخشنده پور تصریح کرد: بیست و هشتمین کنگره رادیولوژی ایران حول" چهار محور اصلی" برگزارخواهد شد که بازآموزی دانش رادیولوژیست ها در بخش ضایعات در ریه، استخوان، بیماری های اطفال و زنان یکی از این محور هاست.

وی ادامه داد: نورورادیولوژی یا تصویربرداری از بیماری های مغز و ستون فقرات از دیگر محورهای این کنگره چهار روزه است که مباحث جدیدی در این زمینه از سوی استادان برجسته داخل و خارج کشور ارایه خواهد شد.

دبیر بیست و هشتمین کنگره رادیولوژی ایران، تصویربرداری در سرطان ها و کاربرد روش های تصویربرداری در سرطان های ریه، پستان، گوارش و دستگاه ادراری را به عنوان سومین محور این کنگره برشمرد.

وی گفت: همچنین در این کنگره جدیدترین روش های تصویربرداری به تکنسین ها و کارشناسان رادیولوژی از سوی استادان داخل و خارج کشور آموزش داده خواهد شد.

دکتر بخشنده پور اضافه کرد: در این کنگره علاوه بر استادان ایرانی، استادان برجسته رشته رادیولوژی از امریکا، فرانسه، انگلستان، آلمان، ایتالیا، بلژیک، اتریش، اسپانیا، استرالیا و ترکیه  به سخنرانی  خواهند پرداخت و علاوه بر رادیولوژیست ها و تکنولوژیست های سر تا سر کشور، میهمانانی از کرواسی، سوریه،  پاکستان و افغانستان  و ترکیه حضور خواهند داشت.

وی یادآور شد: با هدف آشنایی رادیولوژیست ها با جدیدترین تجهیزات رادیولوژی، نمایشگاه جانبی تجهیزات تصویربرداری  و مواد مصرفی این رشته با حضورتقریبا 60 شرکت  همزمان با برپایی این كنگره برپا خواهد شد.

دبیر بیست و هشتمین کنگره رادیولوژی ایران اظهار داشت: با هدف آشنایی سایرمتخصصان رشته های پزشکی با دانش رادیولوژی و کاربرد های بالینی آن در این کنگره متخصصان مغز و اعصاب، جراحان مغز و ستون مهره ها ، کلیه، ارتوپد ها، زنان، اطفال و نیز متخصصان سرطان درمانی (انکولوژیست ها)، بیهوشی، طب اورژانسی، پزشکان "كایروپركتیك" و پزشکان عمومی می توانند، شرکت كرده که 11 امتیاز باز آموزی به آنان اختصاص خواهد داشت.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی اینترنتی کنگره  www.icr 2012.ir مراجعه كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.1414s, 18q