پايان پروژه دو ساله ترميم ضايعات نخاعي دراسفند85

۱۳۸۶/۰۳/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4658
پايان پروژه دو ساله ترميم ضايعات نخاعي دراسفند85

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر امامي رضوي در افتتاحيه چهارمين كنگره سراسري ضايعات نخاعي با بيان اينكه بر اساس ارزيابي به عمل آمده تاثيرگذاري اين پروژه به اثبات رسيده است، گفت: حمايت‌هاي مسئولان كشوري اعم از مقام رهبري، رياست جمهوري دولت نهم و مجلس در تقويت پروژه موثر بوده است.

وي دستيابي به اين موفقيت‌ها را مرهون تلاشهاي پيگير شبانه روزي برشمرد و افزود: موفقيت در اين زمينه سرآغاز تحولي نو در حيطه پزشكي بود.

به گزارش ايسنا، دكتر دهقان رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران هم با بيان اينكه جنگ منشا تحولات اساسي در حوزه فناوري، تسليحات، مديريت پزشكي، ‌درمان و توانبخشي بوده است، گفت: زيرا جنگ داراي ابعاد وسيع سياسي،‌ اجتماعي،‌ اقتصادي، فرهنگي و صنعتي است.

وي ادامه داد: در دوران دفاع مقدس و پس از آن توجه كمتري به جمعيت اجتماعي و انساني شده است اما امروزه به موجب دوران دفاع مقدس شاهد تحولاتي هستيم.

وي با بيان اينكه هر چند امروزه در حوزه تسليحات فناوري دفاعي، آموزشي و مديريت سازمان رزم و پشتيباني وضعيتي متفاوت داريم، گفت:‌در سطح منطقه و در تمامي حوزه‌ها با اتكاء به منابع فرامرزي خود از بقيه جلوتريم.

دهقان با تاكيد بر اينكه در حوزه درمان،‌ توانبخشي و مسايل انساني شايسته عمل نشد در ادامه به وجود تجارت محدود اشاره كرد و گفت: ‌به دنبال احساس نياز و توان بسيجي، بستري را به وجود آورد كه نتايج مطلوبي ايجاد كرد.

رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران با اعتقاد بر وجود وابستگي خارجي در مقوله درمان گفت: امر درمان بايد با پژوهش آميخته شود و از پژوهش در افزايش توان درمان استفاده كرد.

وي با بيان اينكه با استفاده از توان عظيم مراكز درماني در كوتاه مدت به نتايج بزرگي دست خواهيم يافت، در ادامه بر ضرورت فعاليت در سه حوزه سامان مديريتي با تمركز نگاه به مقوله آموزش، درمان و توانبخشي براي معلولان ضايعات نخاعي و وجود نگاه پژوهش محور و عالمانه تاكيد كرد و افزود: در چنين صورتي اين مقوله به فرهنگ تبديل شده و فراتر از روز به آن نگريسته مي شود.

رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران با بيان اينكه براي ترسيم مسير بعدي در حوزه درمان بايد مراكز مجهز شود، ‌گفت: بايد به چند وجهي بودن موضوع و توجه به همه ابعاد روانشناسي، توانبخشي و درمان اين قشر از اقشار جامعه توجه شود.

وي با بيان اين كه ضمن تمركز به درمان نبايد از توجه به ساير جوانب غافل‌ ماند،‌افزود: سياست بنياد، بسيج توان ملي و جهاني با تمركز تلاش و هدايت برنامه ريزي است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.28296s, 18q