کاشت ایمپلنت‌های صورت در ایران ۷ برابر کشورهای غربی است

۱۳۹۱/۰۲/۰۵ - ۰۹:۰۷ - کد خبر: 46691
سلامت نیوز : به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛محسن نراقی، رئیس سومین کنگره راینولوژی و جراحی پلاستیک صورت خاورمیانه (5 تا 8 اردیبهشت) با اشاره به جدیدترین مطالعه معتبر صورت گرفته که با همکاری مشترک انجمن تحقیقات راینولوژی و دانشگاه جان هاپکینز آمریکا انجام شده است، گفت: فراگیری جراحی های راینوپلاستی در ایران، 7 برابر کشورهای غربی است.

وی اضافه کرد: متأسفانه این مسئله موجب افزایش میزان عوارض ناشی از این جراحی‌ها در جوانان می‌شود. آگاهی صحیح مردم نسبت به مشکلات پس از این جراحی‌ها می‌تواند موجب کمتر شدن این اختلاف شود.وی با اشاره به اینکه عوارض جراحی پلاستیک بینی در برخی از موارد جبران‌ناپذیر هستند، افزود: این در حالی است که بسیاری از مردم به خصوص جوانان از عوارض تنفسی و پیامدهای نامطلوب سلامتی اطلاعات ناچیزی دارند.رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی افزود: در صورت به مخاطره افتادن تنفس از راه بینی، تمام بدن تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بر اساس مطالعه صورت گرفته، آمار متقاضیان انجام روش‌های غیر جراحی جوان سازی صورت در مردان، در ایران 30 درصد جمعیت مورد مطالعه بوده، اظهار کرد. این نسبت در غرب کمتر از 5 درصد کل متقاضیان است.نراقی همچنین اضافه کرد: کاشت انواع ایمپلنت‌های صورت در کشور ما 7 برابر کشورهای غربی است.مسعود بروجردی، دبیر سومین کنگره خاورمیانه‌ای راینولولوژی و جراحی پلاستیک صورت نیز گفت: این کنگره از پنجم تا هشتم اردیبهشت در مرکز همایش‌های بیمارستان میلاد و با حضور متخصصان داخلی و خارجی از 29 کشور جهان برگزار می‌شود.

وی گفت: در این کنگره 25 میهمان برجسته از آمریکا و اروپا از جمله رئیس آکادمی جراحی پلاستیک و ترمیمی آمریکا به عنوان سخنران مدعو حضور خواهند داشت و جدیدترین یافته‌ها و تجربیات خود را با شرکت‌کنندگان به اشتراک‌ می‌گذارند.وی ادامه داد: در مراسم افتتاحیه کنگره نیز تندیس پروفسور فضل الله رضا به نام آوران و برگزیدگان جامعه پزشکی اهدا خواهد شد.بروجردی با اشاره به اینکه کنگره پیش رو از سوی دانشگاه علوم پزشکی تهران، انجمن تحقیقات راینولوژی و با حمایت رسمی آکادمی جراحی پلاستیک صورت اروپا برگزار می‌شود، گفت: این کنگره معتبرترین و بزرگترین کنگره خاورمیانه در حوزه راینولوژی و جراحی پلاستیک صورت محسوب می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.27176s, 19q