قانون مهریه 110 سکه ای نهایی شد

۱۳۹۱/۰۲/۰۸ - ۱۵:۰۷ - کد خبر: 46873
سلامت نیوز: شورای نگهبان تصویب کرد ، هرگاه مهریه در زمان وقوع عقد تا 110 سکه بهار آزادی طرح جدید یا معادل آن باشد، وصول آن مشمول قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی است و هرگاه مهریه بیش از این مقدار باشد ملائت زوج، ملاک پرداخت خواهد بود.
    
لایحه حمایت از خانواده پس از چهار سال بررسی در صحن علنی مجلس و کمیسیون حقوقی و قضایی، در اسفند ماه سال گذشته به تصویب رسید و برای تایید نهایی به شورای نگهبان رفت.

 نمایندگان مجلس در خصوص مهریه ، پیشنهادی را به تصویب رساندند که بر اساس آن هرگاه مهریه در زمان وقوع عقد تا 110 سکه بهار آزادی طرح جدید یا معادل آن باشد، وصول آن مشمول قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی است و هرگاه مهریه بیش از این مقدار باشد ،ملائت زوج، ملاک پرداخت خواهد بود.

 شورای نگهبان نیز عصر دیروز با صدور اطلاعیه ای نظر خود را در خصوص لایحه حمایت از خانواده اعلام کرد و بر اساس این اطلاعیه مهریه 110 سکه ای تصویب و تبدیل به قانون خواهد شد.

 بر اساس قانون جدید ، صرفا مهریه های تا 110 سکه مورد حمایت قانون خواهد بود.

منبع: شبکه خبر
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
امیر
آیا حتما 110 سکه هست یا نه اگر دادخواست قبل از زمان اجرا ی این قانون باشد تکلیف چیست ( هنوز جواب رای دادگاه نیامده من 330 سکه بابت مهریه بدهکارم ) امکان دارد که میزان سکه کاهش یابد امید وار باشم یا نه
با تشکر از این خبر بسیار عالیتون اگر جواب منو بدهید دیگه عالیه عالیه عالی می شه متشکر
علی مهری
آیا این قانون عطف بما سبق نیز هست ؟
2.21869s, 20q