محاكمه دوباره دندانپزشك عراقی به اتهام 78 تجاوز

۱۳۹۱/۰۲/۱۰ - ۱۱:۱۹ - کد خبر: 47052
سلامت نیوز: مرد دندانپزشكی كه متهم است 78 زن را مورد تعرض قرار داده است پس از گذشت 10 سال از تشكیل پرونده، در دادگاه كیفری‌ استان تهران محاكمه می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه شرق، این دندانپزشك عراقی‌الاصل متهم است در مطبش در ولنجك تهران این زنان را مورد تعرض قرار داده و از برخی از آنها فیلمبرداری كرده‌ است. اوایل سال 81 مرد دندانپزشكی به ماموران پلیس مراجعه كرد و مدعی شد خانه‌اش مورد سرقت قرار گرفته ‌است. او ادعا كرد برخی از اسنادش به سرقت رفته ‌است و حدس می‌زند سارق كیست. او گفت فكر می‌كند سارق زنی باشد كه چندبار به خانه‌اش رفت و آمد كرده و از آنجایی كه او به زن جوان گفته قصد ازدواج با او را ندارد آن زن با این شیوه انتقام گرفته است.

 پلیس زن جوان را شناسایی و بازداشت كرد. او اعتراف كرد سارقی را اجیر كرد تا به خانه دكتر جوان برود و از آنجا سرقت كند. این زن گفت: من هیچ چیز از خانه دكتر جوان ندزدیدم و فقط فیلم‌هایی را كه او از من داشت از داخل كمدش برداشتم. مدتی قبل برای ترمیم دندانم به مطب دندانپزشكی این دكتر رفتم وقتی دارو به دهانم تزریق كرد كه بی‌حس شود كاملا خوابم برد و زمانی كه بیدار شدم متوجه شدم به من تعرض كرده‌ است. این مرد را تهدید كردم و گفتم از او شكایت می‌كنم اما بعد متوجه شدم در مطبش دوربین كار گذاشته و از صحنه تعرض به من فیلمبرداری كرده‌ است. با این حال دوباره تهدیدش كردم كه او را به دادگاه می‌كشم. این‌بار از در دیگری وارد شد و گفت قصد دارد با من ازدواج كند و از من خوشش آمده ‌است. او با این ترفند چندبار مرا به خانه‌اش كشاند و رابطه برقرار كرد بعد از مدتی متوجه شدم قصد سوءاستفاده دارد. از او خواستم فیلم‌ها را پس دهد اما از این كار خودداری كرد. من هم سارقی اجاره كردم تا فیلم‌ها را از خانه مرد دندانپزشك بدزدد. هیچ چیز دیگری هم از خانه‌اش سرقت نكردم. وقتی ماموران به خانه مرد دندانپزشك رفتند چندین حلقه فیلم پیدا كردند كه نشان می‌داد او به زنان تعرض می‌كرده‌ است.
با دستور بازپرس مرد دندانپزشك بازداشت شد و مطب او هم مورد بازرسی قرار گرفت. ماموران توانستند دوربین مخفی كار گذاشته‌شده در مطب را پیدا كنند. متهم با به دست آمدن این مدارك مورد بازجویی قرار گرفت و مشخص شد او تبعه عراق است و از آنجایی كه برادرش به دست حزب بعث به قتل رسیده، دندانپزشك كه در آن زمان نوجوان بود به همراه خانواده‌اش به ایران آمد و درسش را ادامه داد. او پس از به پایان رساندن دوران دبیرستان به عنوان نفر اول دانشگاه شهید‌بهشتی در رشته دندانپزشكی قبول و بعد از چند سال فارغ‌التحصیل شد.
 این مرد كه به همراه خواهر و مادرش به ایران مهاجرت كرده‌ بود با توجه به تمكن مالی خانواده‌اش در ولنجك تهران مطب دندانپزشكی تاسیس كرد و مدتی بعد از آغاز به كار مطب مشتریان زن را در آن محل مورد تعرض قرار می‌داد و از آنها فیلم تهیه می‌كرد. این مرد اعتراف كرد 78 زن را مورد تعرض قرار داده است. وی آدرس و شماره تلفن همه آنها را هم دارد. با به دست آمدن این آدرس‌ها پلیس زنانی را كه مورد تعرض قرار گرفته‌ بودند، شناسایی كرد اما همه آنها حاضر به شكایت نشدند و 58 زن برای شكایت به اداره آگاهی مراجعه كردند.
 این زنان عنوان كردند دندانپزشك جوان به بهانه ترمیم دندان‌شان به آنها داروی بی‌حسی تزریق می‌كرد و بعد از اینكه آنها را مورد تعرض قرار می‌داد با وعده ازدواج آنها را ساكت می‌كرد. با تكمیل تحقیقات و با توجه به اینكه این پرونده قبل از تاسیس دادگاه كیفری ‌استان تشكیل شده ‌بود دادگاه عمومی موظف به رسیدگی شد. دادگاه بعد از محاكمه متهم رای به 9 سال زندان و شلاق داد. قاضی صادر‌كننده این حكم اعلام كرد مدركی كه نشان دهد این زنان مورد تجاوز قرار گرفتند وجود ندارد. ضمن اینكه آنها هیچ‌كدام تا قبل از شناسایی متهم اعلام شكایت نكرده‌ بودند. این حكم مورد اعتراض متهم قرار گرفت و پرونده به شعبه 39 دادگاه تجدیدنظر رفت. رای صادره از سوی قضات دادگاه تجدیدنظر تایید شد.

با انتشار این خبر در روزنامه‌ها آیت‌الله هاشمی‌‌شاهرودی رییس وقت قوه‌قضاییه نامه‌ای نوشت و با نقض رای درخواست كرد به اتهام دندانپزشك عراقی با عنوان افساد فی‌الارض رسیدگی شود. سپس پرونده برای نقض حكم به دیوان عالی كشور رفت و با نقض حكم و با توجه به اعلام جرم رییس قوه‌قضاییه، دندانپزشك عراقی برای محاكمه به دادگاه انقلاب معرفی شد. این بار قضات دادگاه انقلاب اعلام كردند اتهام مرد دندانپزشك تعرض به 78 زن است بنابراین در صلاحیت دادگاه كیفری ‌استان تهران است. با توجه به نظر دیوان عالی كشور مبنی بر اینكه دندانپزشك عراقی باید در دادگاه كیفری ‌استان تهران محاكمه شود پرونده به شعبه 79 دادگاه كیفری‌ استان تهران به ریاست قاضی محمدرضا محمدی‌كشكولی فرستاده ‌شد. قاضی كشكولی دیروز با مطالعه پرونده دستور تعیین وقت را صادر كرد و مرد دندانپزشك بعد از گذشت 10 سال ماه آینده به اتهام تعرض به بیمارانش محاكمه می‌شود.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.56301s, 18q