مذاکره برای صدور تجهیزات پزشکی هلال احمر به کشورهای منطقه

۱۳۹۱/۰۲/۱۱ - ۱۰:۱۳ - کد خبر: 47098
سلامت نیوز : محمد خادم علیزاده در این باره گفت: با راه اندازی خط دوم تولید سرنگ انسولین، میزان تولید این محصول در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران از 20 میلیون عدد در سال 60 تا 80 میلیون عدد افزایش خواهد یافت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از برنا ؛وی همچنین اظهار داشت: با راه اندازی مجدد خط تولید آنژیوکت در این واحد، از خروج مقادیر قابل توجهی ارز از کشور جلوگیری می شود.مدیر عامل شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران با اشاره به اینکه سال گذشته نزدیک به دو میلیون عدد صافی دیالیز و 500 میلیون عدد انواع سرنگ در این واحد تولید شد، تصریح کرد: که سقف تولیدات سال گذشته برای سال جاری نیز حفظ خواهد شد. خادم علیزاده با اشاره به نیاز سالانه کشور به 5/3 میلیون عدد صافی دیالیز و افزایش تقاضا برای این محصول تا مرز 5 میلیون عدد طی 5 سال آینده از توان تولید از 3 میلیون عدد توسط شرکت تجهیزات پزشکی خبر داد و در عین حال به تصمیم اخیر وزارت بهداشت در خصوص آزاد سازی واردات صافی دیالیز و پرداخت یارانه ها به مراکز درمانی و بیمارستانها اشاره کرد و گفت: این تصمیم منجر به رقابت تولید کنندگان برای ارائه محصولاتی با کیفیت و قیمت مناسب خواهد شد.

وی با تاکید بر پیگیری اجرای طرح های تولید فیبرصافی دیالیز و استریل تجهیزات پزشکی با اشعه گاما و سال جاری، از مذاکرات صورت گرفته با شرکت آلمانی به منظور ایجاد اصلاحاتی در فرم و شکل صافی دیالیز به منظور کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت این محصول خبر داد. مدیر عامل شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران در ادامه از اجرای طرح مونتاژ سرنگ کامل با هدف افزایش ضریب اطمینان تا پایان سال جاری خبر داد و در مورد تولید مایع دیالیز در این مجموعه هم گفت: پیش تولید این محصول که به دلایلی متوقف شده بود تا پایان نیمه اول سال آغاز و عرضه آن از ابتدای سال آینده انجام خواهد شد. وی همچنین از افزایش ظرفیت تولید سرسوزن و بومی شدن تولید کلیه مواد اولیه مورد نیاز این شرکت در سال جاری خبر داد و از صاحب نظران و کارشناسان دعوت کرد با ارائه ایده ها و طرح های خود، مسئولان شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر را در تحقیق اهداف پیش بینی شده یاری نمایند.

خادم علیزاده از صدور محصولات این شرکت به عنوان یکی از برنامه های مهم سازمان تدارکات پزشکی نام برد و با اشاره به استقبال کشورهای منطقه به خصوص کشورهای اسلامی همچون پاکستان، عراق، ترکیه، تاجیکستان از محصولات سها و رایزنی های به عمل آمده با مصر، آفریقای جنوبی و نیکاراگوئه در خصوص صدور انواع سرنگ و سرنگ انسولین گفت: در آینده ای نزدیک قرار داد صدور سرنگ سها به ترکیه نهایی خواهد شد ضمن آن که مصر و آفریقای جنوبی و نیکاراگوئه خواهان سرنگ انسولین تولیدی این مجموعه هستند. وی در مورد امکان فروش صافی دیالیز تولیدی سها در کشورهای منطقه گفت: شرکت آلمانی تولید کننده این محصول در کشورها نماینده فروش دارد اما به عنوان تولید کننده پیشنهاد کردیم بخشی از تولیدات این شرکت توسط نماینده فروش شرکت آلمانی در ترکیه عرضه گردد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.60541s, 18q