آمار نگران‌کننده مرگ کودکان در حوادث رانندگی تهران/۵ نفر از هر ۱۱ فوتی در حوادث رانندگی کودک هستند

۱۳۹۱/۰۲/۱۳ - ۱۶:۰۶ - کد خبر: 47467
سلامت نیوز:  رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت:‌ از هر 11 نفری که در تصادفات رانندگی فوت می‌کنند، 5 نفر کودک هستند که باید فکری به حال این گروه آسیب پذیر کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، معصومه آباد در جلسه روز سه شنبه شورای شهر تهران با اشاره به گزارش پلیس راهنمایی و رانندگی در خصوص کاهش آمار تصادفات گفت: در شورای شهر تهران طرحی به تصویب رسیده است که در آن به کودکان توجه ویژه‌ای شده است و بر اساس طرح شهر دوستدار کودک تمامی نهادها و سازمانها باید فرصتی را فراهم کننده تا محرومیتهای اجتماعی فرهنگی از قبیل گرسنگی، ظلم، حوادث و... نسبت به کودکان کاهش یابد.

وی ادامه داد: براساس آمارها از هر 11 نفر که در تصادفات فوت می‌کنند 5 نفر کودک هستند که باید پلیس اقدامات لازم در جهت کاهش این خطرات را داشته باشد.

آباد ادامه داد: تنها چراغهای تقاطعهای اصلی هوشمند شده است اما بیشتر دانش آموزان ما در معابر خلوت و در کنار مدارس تردد می‌کنند که باید نظارتها را در این بخش افزایش داد.

معصومه ابتکار یکی دیگر از اعضای شورای شهر تهران با بیان اینکه پلیس در مسیر درستی گام برداشته است، گفت: متاسفانه خودروهای ما هر روز در سطح شهر افزایش پیدا می‌کند و روزانه 1200 خودرو به شهر تهران وارد می‌شود.

وی خواستار حمایتهای بیشتر در خصوص اجرای توقف خودروهای فرسوده یا موتورسیکلتهای بالای سن 10 شد.

ابتکار 5 ساله شدن معاینه فنی را یکی از ایرادات قانون جرایم راهنمایی و رانندگی دانست و گفت: متاسفانه این خودروها بعد از 5 سال نیز از زیر بار معاینه فنی فرار می‌کنند و مجلس هشتم باید در روزهای پایانی خود این قانون را اصلاح کند.

عضو شورای شهر تهران افزود: نقاط پرخطر و پرحادثه که منجر به مرگ می‌شود نیز دوباره مورد بازبینی قرار گیرد و به روز شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.85816s, 18q